Stowarzyszenie Pro-Natura 16 czerwca 2015

Na początku tego roku uruchomiliśmy Stowarzyszenie Pro-Natura, które powstało dzięki pasji i zaangażowaniu ludzi kochających aktywność, szczególnie tą związaną z wodą. Nasze działania realizujemy w połączeniu z ochroną przyrody na wszystkich poziomach organizacji.

Nurkowie, naukowcy, ludzie mediów, specjaliści ochrony środowiska – różne profesje, różne życiorysy – które łączy przepiękna Warmia i Mazury, jej bogactwo fauny, flory i fungi oraz chęć przybliżenia tych cudów natury szerszej rzeszy osób. Stowarzyszenie tworzy grupa przeróżnych ludzi, którzy chcą wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe dla dobra natury.

Zależy nam by mądrze korzystać z bogactwa przyrody, która nas otacza. Chcemy pomagać, dzielić się swoją wiedzą, szkolić a także prowadzić prace badawcze, które mogą podnieść ogólny poziom wiedzy o otaczającym nas świecie. Przykładem mogą być nasze jeziora, które w porównaniu z morzami i oceanami wydają się ubogie. Jednak to tylko pozory. Występuje w nich ogromne bogactwo form życia, oczywiście największe w litoralu ale i profundal kryje niespodzianki.

Warto poznać historię, zasady funkcjonowania i złożoność tych ekosystemów. Dopiero wtedy możemy zrozumieć złożone procesy zachodzące w naszych wodach i spojrzeć innym okiem - na to co spotykamy pod powierzchnią wody. Nie uda się tego zrealizować bez profesjonalnych szkoleń.

Gdy chcemy podziwiać przyrodę, musimy wiedzieć o niej więcej, poznać zachodzące w niej procesy. Wówczas możemy bezpieczniej poruszać się w tym delikatnym środowisku nie wyrządzając szkód. Zapraszamy Wszystkich na strony naszego Stowarzyszenia pronatura.info.pl. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły a nie wiecie gdzie i w jaki sposób pozyskać środki na ich realizację - pomożemy.

Pro-Natura


Zezwolenia wędkarskie

Kompania Mazurska Pasym Lok Fish Bartołty Wielkie - Fenicki KORONOWO Kaczmarek Jacek Łajs 2000 Łowisko Flosek

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl