nazwa zdjęcia
Woskówka czarkowa, Hymenoscyphus scutula (Pers.) W. Phillips 1887
Łysiczka drobna, Psilocybe crobula (Fr.) Singer 1962
Przewrotka wielka, Disciseda bovista (Klotzsch) Henn. 1903
Czernidłowiec wielkokapeluszowy, Coprinopsis macrocephala (Berk.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001
Paździutek wiotki, Symphytocarpus flaccidus (Lister) Ing & Nann.-Bremek. 1967
Parasolik fałdowany, Parasola plicatilis (Curtis) Redhead, Vilgalys & Hopple 2001
Bedłka fałdowa*, x
Czernidłak fałdowany*, x
Czernidłak ozdobny*, x
Lejkówka strumykowa, Clitocybe rivulosa (Pers.) P. Kumm. 1871
Głąbik oddzielony*, x
Lejkówka jadowita*, x
Lejkówka oddzielona*, x
Skórnik aksamitny, Stereum subtomentosum Pouzar 1964
Skórnik pilśniowaty*, x
Gwiazdosz frędzelkowany, Geastrum fimbriatum Fr. 1829
Geaster frędzelkowany*, x
Gwiazda ziemna*, x
Gwiazdosz frędzelkowaty*, x
Tatrzyca kubiankowata, Tatraea dumbirensis (Velen.) Svrcek 1993
Stroczek bursztynowy, Serpula tignicola (Harmsen) M.P. Christ. 1960
Czubajeczka brązowoczerwonawa, Lepiota brunneoincarnata Chodat & C. Martín 1889
Grzybówka bliźniacza, Mycena parca Aronsen 1994
Grzybówka chlorowonna, Mycena leptocephala (Pers.) Gillet 1876
Niszczyk liściastodrzewny, Trichaptum biforme (Fr.) Ryvarden 1972
Niszczyk pergaminowy*, x
Żagiew zwodnicza*, x
Drewniak pierzasty, Hypoxylon howeanum Peck 1872
Lejkówka dusząca, Clitocybe fragrans (With.) P. Kumm. 1871
Lejkówka pachnąca*, x
Nagoć sawinowa, Gymnosporangium sabinae (Dicks.) G. Winter. 1884
Rdza gruszy*, x
Niszczyk iglastodrzewny, Trichaptum abietinum (Dicks.) Ryvarden 1972
Bedłka jodłowa*, x
Huba jodłowa*, x
Huba fioletowa*, x
Hubczak jodłowy*, x
Niszczyk jodłowy*, x
Siatkowiec jodłowy*, x
Żagiew jodłowa*, x
Powłocznica kulistorozwierkowa, Peniophora lycii (Pers.) Höhn. & Litsch. 1907
Nagoć rożkowata, Gymnosporangium cornutum Arthur ex F. Kern 1911
Rdza jarzębiny*, x
Skórnik szorstki, Stereum hirsutum (Willd.) Pers. 1800
Pleśniak szorstkowłosisty*, x
Skórnik kosmaty*, x
Zygotek wielki, Syzygites megalocarpus Ehrenb. 1818
Powłocznica grabowa, Peniophora laeta (Fr.) Donk 1957
Powłocznica kolczasta*, x
Powłocznica cielista, Peniophora incarnata (Pers.) P. Karst. 1889
Pleśniak cielisty*, x
Powłocznik cielisty*, x
Powłocznica sosnowa, Peniophora pini (Schleich.) Boidin 1956
Skórnik sosnowy*, x
Gołąbek różnobarwny, Russula versicolor Jul. Schäff. 1931
Lejkówka rzodkiewkowata, Clitocybe phaeophthalma (Pers.) Kuyper 1981
Lejkówka pucharowata*, x
Lejkówka zjełczała*, x
Berłóweczka czeska, Tulostoma kotlabae Pouzar 1958
Pałeczka Kotlaby*, x
Geaster karzełkowaty*, x
Gwiazdosz Schmidela*, x
Gwiazdosz karzełkowaty, Geastrum schmidelii Vittad. 1842
Muchomor jeżowaty, Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. 1872
Czernidłowiec bladożółtawy, Coprinopsis marcescibilis (Britzelm.) Örstadius & E. Larss. 2008
Kruchaweczka dzwonkowata*, x
Gołąbek lśniący, Russula nitida (Pers.) Fr. 1838
Smolucha świerkowa, Ischnoderma benzoinum (Wahlenb.) P. Karst. 1881
Strzępiak włókienkowaty, Inocybe fibrosoides Kühner 1933
Pieniążek drobniutki, Collybia cirrhata (Schumach.) Quél. 1872
Czasznica oczkowata*, x
Porokolczak mleczny, Irpex lacteus (Fr.) Fr. 1828
Palczak mleczny*, x
Palczak siwy*,
Czernidłaczek pniowy, Coprinellus truncorum (Scop.) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001
Czernidłak pniowy*, x
Uchówka zajęcza, Otidea leporina (Batsch) Fuckel 1870
Kustrzebka zmienna, Peziza varia (Hedw.) Fr. 1822
Kustrzebka odgięta, Peziza repanda Pers. 1808 Wahlenb 1820
Gołąbek kruchy, Russula fragilis var. fragilis Fr. 1838
Mglejarka*, x
Serojeszka krucha*, x
Bokówka biała, Pleurocybella porrigens (Pers.) Singer 1942
Bedłka rozesłana*, x
Bedłka wydłużona*, x
Boczniak rozesłany*, x
Bocznianka niebieskoszara, Hohenbuehelia atrocoerulea (Fr.) Singer 1951
Przyuszek ciemnobłękitny*, x
Gąska mydlana, Tricholoma saponaceum var. sulphurinum (Quél.) Rea 1922
Gąska żółtobrunatna, Tricholoma fulvum (Bull.) Sacc. 1913
Bedłka żółtobrunatna*, x
Czernidłak delikatny*, x
Czernidłak żółtołuseczkowy*, x
Czernidłaczek żółtołuseczkowy, Coprinellus xanthothrix (Romagn.) Vilgalys, Hopple & Jacq. Johnson 2001
Rzęsostopek źdźbłowy, Crinipellis scabella (Alb. & Schwein.) Murrill 1915
Włośnianka rosista, Hebeloma crustuliniforme (Bull.) Quél. 1872
Skórzak rosisty*, x
Chropiatka pędzelkowata, Thelephora penicillata (Pers.) Fr. 1821
Chropiatka piórowata*, x
Pleśniak pędzelkowaty*, x
Piestrzyca wapiennolubna, Helvella queletii Bres. 1882
Strzępiak porysowany, Inocybe rimosa (Bull.) P. Kumm. 1871
Bedłka popękana*, x
Strzępiak popękany*, x
Strzępiak strzępkowaty*, x
Twardzioszek czerwonobrązowy, Marasmius curreyi Berk. & Broome 1879
Twardzioszek ceglastoczerwony*, x
Stożkówka delikatna, Conocybe apala (Fr.) Arnolds 2003
Stożkogłówka biała*, x
Stożkówka biała*, x
Stożkówka białotrzonowa*, x
Stułka cynamonowa, Coltricia cinnamomea (Jacq.) Murrill 1904
Borowiczka niebieszczejąca, Chamonixia caespitosa Rolland 1899
Popielatek węglolubny, Tephrocybe anthracophila (Lasch) P.D. Orton 1969
Kępkowiec węglolubny*, x
Polówka półkulista, Agrocybe pediades (Fr.) Fayod 1889
Mięsicha przydrożna*, x
Kosmatka brązowa, Sphaerosporella brunnea (Alb. & Schwein.) Svrcek & Kubicka 1961
Kustrzebka brunatna, Peziza badia Pers. 1800
Dzwonkówka szara, Entoloma rhodopolium (Fr.) P. Kumm. 1871
Wieruszka pogięta*, x
Czernidłaczek kanciastozarodnikowy, Coprinellus angulatus (Peck) Redhead, Vilgalys & Moncalvo 2001
Czernidłak kanciastozarodnikowy*, x
Gnilica cienka, Coniophora arida (Fr.) P. Karst. 1868
Gnilica sucha*, x
Trufla omszona, Tuber puberulum Berk. & Broome 1846
Mleczaj omszony, Lactarius pubescens (Fr.) Fr. 1838
Pieczarka ciemnowłóknista, Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát 1951
Drobnołuszczak zielonawoszary, Pluteus salicinus (Pers.) P. Kumm. 1871
Łuskowiec wierzbowy*, x
Mleczaj niebieskawy, Lactarius trivialis (Fr.) Fr. 1838
Bedłka świniarka*, x
Mleczaj niezgrabny*, x
Mleczaj pospolity*, x
Świniarka*, x
Pieczarka bulwiasta*, x
Pieczarka winnoczerwona, Agaricus semotus Fr. 1863
Pieczarka fioletowożółta*, x
Pieczarka odmienna*, x
Mleczaj bagienny, Lactarius lacunarum Romagn. ex Hora 1960
Mleczaj siarkowy*, x
Mleczaj łudzący*, x
Monetnica maślana forma szarawa, Rhodocollybia butyracea forma asema (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. 1997
Monetnica szarobrązowa*, x
Pieniążek maślany odm. szarobrązowa*, x
Pieniążek szarobrązowy*, x
Rdza turzycowa, Puccinia caricina var. caricina DC. 1815
Włosówka zielona, Trichoderma viride Pers. 1794
Boczniaczek pomarańczowożółty, Phyllotopsis nidulans (Pers.) Singer 1936
Bedłka gnieździsta*, x
Bedłka gnieźna*, x
Boczniak gnieździsty*, x
Stożkówka wielkozarodnikowa, Conocybe macrospora (G.F. Atk.) Hauskn. 2003
Stożkogłówka wielkozarodnikowa*, x
Drobnołuszczak trocinowy, Pluteus petasatus (Fr.) Gillet 1876
Łuskowiec trocinowy*, x
Kruchaweczka zaroślowa, Psathyrella candolleana (Fr.) Maire 1913
Maślanka de Candolle’a*, x
Włośnianka brunatna, Hebeloma mesophaeum (Pers.) Quél. 1872
Zasłonak krzywonogi, Cortinarius valgus Fr. 1838
Gołąbek fiołkowozielony, Russula ionochlora Romagn. 1952
Pieczareczka różowoblaszkowa, Leucoagaricus leucothites (Vittad.) Wasser 1977
Czubówka biała*, x
Czubówka biaława*, x
Chropiatka lejkowata, Thelephora caryophyllea (Schaeff.) Pers. 1801
Chropiatka goździkowata*, x
Pleśniak goździkowy*, x
Trzęsak kulistozarodnikowy, Tremella globispora D.A. Reid 1970
Rozetka wierzbowa, Hypocreopsis lichenoides (Tode) Seaver 1910
Zasłonak wełnisty, Cortinarius laniger Fr. 1838
Gołąbek winnoczerwony, Russula vinosa Lindblad 1901
Łysostopek wodnisty, Gymnopus aquosus (Bull.) Antonín & Noordel. 1997
Bedłka wodnista*, x
Bedłka pozrastana*, x
Muchomor cytrynowy odm. biała, Amanita citrina var. alba (Gillet) E.-J. Gilbert 1941
Zasłonak purpurowoblaszkowy, Cortinarius semisanguineus (Fr.) Gillet 1874
Skórzak krwistoblaszkowy*, x
Zasłonak krwistoblaszkowy*, x
Szyszkówka świerkowa, Strobilurus esculentus (Wulfen) Singer 1962
Pieniążek szyszkowy*, x
Gwiazdosz prążkowany, Geastrum striatum DC. 1805
Geaster Bryanta*, x
Geaster prążkowany*, x
Gwiazdosz Bryanta*, x
Promieniak prążkowany*, x
Baziówka szyszkowata, Rutstroemia bulgarioides (Rabenh.) P. Karst. 1871
Prószyczka szyszkowa*, x
Kołpaczek ostrowierzchołkowy, Panaeolus acuminatus var. rickenii (Hora) P. Roux, Guy Garcia & Charret 2006
Kołpaczek stożkowaty*, x
Kołpaczek Rickena*, x
Grzybówka nitkowatotrzonowa, Mycena filopes (Bull.) P. Kumm. 1871
Grzybówka nitkowata*, x
Ponurnik aksamitny, Tapinella atrotomentosa (Batsch) Šutara 1992
Aksamitka*, x
Gwoździak czarnokutnerowaty*, x
Gwoździak kutnerowaty*, x
Krowi łeb*, x
Krowia warga*, x
Krowiak aksamitka*, x
Krowiak aksamitnotrzpnowy*, x
Krowiak aksamitny*, x
Mięsicha*, x
Pieczaryca*, x
Pieczeń*, x
Psi łeb*, x
Świnka ciemnokutnerowata*, x
Świnka czarnokutnerowata*, x
Rickenella szczecinowata*, x
Spinka fioletowotrzonowa, Rickenella swartzii (Fr.) Kuyper 1983
Dzwonkówka strefowana, Entoloma undatum (Fr.) M.M. Moser 1978
Lejkówka dwubarwna, Clitocybe metachroa (Fr.) P. Kumm. 1871
Bedłka dwubarwna*, x
Czubajeczka rzodkiewkowata, Lepiota erminea (Fr.) Gillet 1874
Bedłka gronostajowa*, x
Czubajeczka biała*, x
Stroszka gronostajowa*, x
Pyłkoniszczka fioletowa, Microbotryum violaceum (Pers.) G. Deml & Oberw. 1982
Głownia fioletowa*, x
Śnieć fioletowa*, x
Łzawnik rozciekliwy, Dacrymyces stillatus Nees 1816
Łzawnik rozpływający*, x
Łzawnik jodłowy*, x
Gwiazdosz czteropromienny, Geastrum quadrifidum DC. ex Pers. 1801
Gwiazdosz koroniasty*, x
Promiennik uwieńczony*, x
Berłóweczka frędzelkowana, Tulostoma fimbriatum Fr. 1829
Pałeczka frędzelkowata*, x
Pałeczka frędzelkowana*, x
Białokrowiak różowawy, Leucopaxillus rhodoleucus (Romell) Kühner 1926
Nakorownik radełkowaty, Basidioradulum radula (Fr.) Nobles 1967
Strzępkoskórka kolista*, x
Strzępkoząb drobnopory*, x
Oranżówka wrzecionowatozarodnikowa, Byssonectria fusispora (Berk.) Rogerson & Korf 1971
Pieczarka, Agaricus
Strzępiak poszarpany, Inocybe lacera var. lacera (Fr.) P. Kumm. 1871
Bedłka poszarpana*, x
Goździeniowiec miodowy, Clavulinopsis helvola (Pers.) Corner 1950
Purchawka czarniawa, Lycoperdon nigrescens Wahlenb. 1794
Purchawka cuchnąca*, x
Purchawka odraźliwa*, x
Dzwonkówka ochrowa, Entoloma cetratum (Fr.) M.M. Moser 1978
Wieruszka bursztynowa*, x
Gołąbek śmierdzący, Russula foetens (Pers.) Pers. 1796
Serojeszka śmierdząca*, x
Błyskoporek cynamonowy, Inonotus rheades (Pers.) Bondartsev & Singer 1941
Hubczak lisi*, x
Włóknouszek cynamonowy*, x
Gąska biaława, Tricholoma album (Schaeff.) P. Kumm. 1871
Bedłka biała*, x
Gąska swawolna*, x
Mleczaj chrząstka, Lactarius vellereus var. vellereus (Fr.) Fr. 1838
Biel*, x
Chruściel*, x
Chrząszcz pieprzny*, x
Gorzkówka*, x
Gruzd*, x
Mleczak*, x
Mleczarz*, x
Świnka*, x
Świniara*, x
Chrząszcz*, x
Chrząstka*, x
Gniewosz*, x
Hrózd*, x
Mleczaj dębowy, Lactarius quietus (Fr.) Fr. 1838
Mleczaj łagodny*, x
Mleczaj miły*, x
Gąska niekształtna, Tricholoma portentosum (Fr.) Quél. 1872
Pieczarka biaława, Agaricus arvensis Schaeff. 1774
Bedłka polowa*, x
Pieczarka owcza*, x
Pieczarka polna*, x
Pieczarka polowa*, x
Pępówka bocznotrzonowa, Omphalina griseopallida (Desm.) Quél. 1888
Grzybówka fioletowobrązowa, Mycena purpureofusca (Peck) Sacc. 1887
Pieczarka zaroślowa, Agaricus silvicola (Vittad.) Peck 1872
Zasłonak pospolity, Cortinarius trivialis J.E. Lange 1940
Zasłonak śluzowaty*, x
Złotoporek niemiły, Aurantiporus fissilis (Berk. & M.A. Curtis) H. Jahn ex Ryvarden 1978
Białak czerniejący*, x
Białak niemiły*, x
Huba biała*, x
Gąska topolowa, Tricholoma populinum J.E. Lange 1933
Paciornica owocowa, Monilinia fructigena Honey 1945
Brunatna zgnilizna drzew ziarnkowych*, x
Monilia owocowa*, x
Gąska dachówkowata, Tricholoma imbricatum (Fr.) P. Kumm. 1871
Warstwiak zwęglony, Daldinia concentrica (Bolton) Ces. & De Not. 1863
Żywy węgiel drzewny*, x
Sarniak dachówkowaty, Sarcodon imbricatus (L.) P. Karst. 1881
Kolczak*, x
Kolczak dachówkowaty*, x
Kolczak łoszak*, x
Krowia gęba*, x
Łoszak*, x
Łosuń*, x
Łoszak*, x
Sarna*, x
Siarna*, x
Mleczaj kokosowy, Lactarius glyciosmus (Fr.) Fr. 1838
Mleczaj pachnący*, x
Mleczaj słodkawy*, x
Mleczaj wonny*, x
Grzybówka trawiasta, Mycena aetites (Fr.) Quél. 1872
Mleczaj paskudnik, Lactarius turpis Fr. 1838
Bedłka jadowita*, x
Mleczaj jadowity, x
Paskudnik, x
Smoluch, x
Czubajka białotrzonowa, Macrolepiota excoriata (Schaeff.) M.M. Moser 1978
Czubajka bezskórkowa*, x
Czubajka otarta*, x
Czubajka wyłuszczona*, x
Sowa**, x
Szczeciniak rdzawy, Hymenochaete rubiginosa (Dicks.) Lév. 1846
Pleśniak rdzawy*, x
Skórnik rdzawy*, x
Szczecinkowiec rdzawy*, x
Wrośniak garbaty, Trametes gibbosa (Pers.) Fr. 1838
Gmatwek garbaty*, x
Gmatwek okazały*, x
Huba garbata*, x
Siatkowiec garbaty*, x
Wrośniak okazały*, x
Gołąbek czerwonofioletowy, Russula sardonia Fr. 1838
Gołąbek przydrożny*, x
Drewniak brunatny, Hypoxylon fuscum (Pers.) Fr. 1849
Nadrzewnica brunatna*, x
Czyreń rdzawy, Phellinus ferruginosus (Schrad.) Pat. 1900
Korkowiec rdzawy*, x
Żagiew wiosenna, Polyporus lepideus Fr. 1818
Żagiew miła*, x
Czyreń śliwowy, Phellinus pomaceus (Pers.) Maire 1933
Huba płowa*, x
Czyreń gąbczasty, Phellinus contiguus (Pers.) Pat. 1928
Huba przylegajaca*, x
Porak zwarty*, x
Opieńka północna, Armillaria borealis Marxm. & Korhonen 1982
Opieńka europejska*, x
Kurzawka drobniutka, Bovista pusilla (Batsch) Pers. 1801
Purchawka wrzosowiskowa*, x
Lejkówka liściowa, Clitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. 1871
Bedłka liściowa*, x
Bedłka naliściowa*, x
Bedłka świerkowa*, x
Lejkorodek pachnący*, x
Kubek ołowiowoszary, Cyathus olla (Batsch) Pers. 1801
Czarkówka ogrodowa*, x
Kubek ogrodowy*, x
Muchomor złotawy, Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas 1983
Muchomor pochwiasty forma łuskowata*, x
Koźlarz czarnobrązowy, Leccinum scabrum var. scabrum (Bull.) Gray 1821 = Leccinum melaneum (Smotl.) Pilát & Dermek 1974
Koźlarz babka forma czarna*, x
Koźlarz babka forma różowiejąca*, x
Koźlarz czarny*, x
Drobnołuszczak gruczołowaty, Pluteus plautus (Weinm.) Gillet 1876
Łuskowiec gruczołowaty*, x
Łuskowiec poetycki*, x
Muchomor rdzawobrązowy, Amanita fulva (Schaeff.) Fr. 1815
Bedłka*, x
Bedłka mglejarka odmiana żółta*, x
Czubek*, x
Mglejarka popielata forma płowa*, x
Muchomor brunatny*, x
Muchomor mglejarka*, x
Muchar pochwiasty*, x
Panienka*, x
Dzwonkówka trująca, Entoloma sinuatum (Bull.) P. Kumm. 1871
Wieruszka zatokowata*, x
Lakówka okazała, Laccaria proxima (Boud.) Pat. 1887
Lakówka wyniosła*, x
Koralówka sztywna, Ramaria stricta (Pers.) Quél. 1888
Gałęziak zbity*, x
Goździeńczyk sztywny*, x
Goździeniec wyprężony*, x
Goździeniec prosty*, X
Grzybówka dzwoneczkowata, Mycena tintinnabulum (Batsch) Quél. 1872
Opieńka ciemna, Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink 1973
Podpieńka*, x
Podpieniek*, x
Czubajeczka jeżowata, Lepiota echinacea J.E. Lange 1940
Włochatka jasna, Funalia trogii (Berk.) Bondartsev & Singer 1941
Brunatka kosmata*, x
Brunatka Trogiusza*, x
Grzybówka różowawa, Mycena rosella (Fr.) P. Kumm. 1871
Rumieniak gromadny, Rhodocybe gemina (Fr.) Kuyper & Noordel. 1987
Skórnik krwawiący, Stereum sanguinolentum (Alb. & Schwein.) Fr. 1838
Skórnik kędzierzawy*, x
Białak śnieżysty, Tyromyces chioneus (Fr.) P. Karst. 1881
Białak bielutki*, x
Żagiew śnieżysta*, x
Powłocznica dębowa, Peniophora quercina (Pers.) Cooke 1879
Osnówka dębowa*, x
Pleśniak dębowy*, x
Powłocznik dębowy*, x
Borowik brzozowy, Boletus betulicola (Vassilkov) Pilát & Dermek 1974
Purchawka brunatna, Lycoperdon umbrinum Pers. 1801
Kustrzebka pęcherzykowata, Peziza vesiculosa Bull. 1790
Muchomor porfirowy, Amanita porphyria Fr. 1805
Maślaczek pieprzowy, Chalciporus piperatus (Bull.) Bataille 1908
Borowik pieprzowy*, x
Maślak pieprzowy*, x
Drewniczka drobnopora, Schizopora flavipora (Berk. & M.A. Curtis ex Cooke) Ryvarden 1985
Drewniczek czyreniowy*, x
Drewniczek drobnopory*, x
Strzępkoząb żółtopory*, x
Drobnokulkowiec dębu, Microsphaera alphitoides Griffon & Maubl. 1912
Mączniak dębowy*, x
Mączniak prawdziwy dębu*, x
Chropiatka pospolita, Thelephora terrestris Ehrh. 1787
Chropiatka przyziemna*, x
Otocznia strzępiasta*, x
Pleśniak strzępiasty*, x
Pleśniak ziemny*, x
Pędzlak ziemny*, x
Ponurnik klapouchy, Tapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert 1931
Grzyb kopalniany*, x
Krowiak bocznotrzonowy*, x
Krowiak fiołkowotrzonowy*, x
Krowiak łykowaty*, x
Świnka podziemna*, x
Ponurnik niekształtny*, x
Grzybówka różowa, Mycena rosea (Schumach.) Gramberg 1912
Grzybówka czysta forma różowa*, x
Strzykacz gwiazdkowaty, Sphaerobolus stellatus Tode 1790
Korzeniowiec sosnowy, Heterobasidion annosum (Fr.) Bref. 1888
Huba gładka*, x
Huba korzeniowa*, x
Huba wieloletnia*, x
Korzenica wieloletnia*, x
Korzeniowiec wieloletni*, x
Wrośniak korzeniowy*, x
Żagiew korzeniowa*, x
Żagiew wieloletnia*, x
Gnilica mózgowata, Coniophora puteana (Schumach.) P. Karst. 1868
Stęchlinek mózgowaty*, x
Powłocznik mózgowaty*, x
Piwniczny grzyb domowy*, x
Ciżmówka zmienna, Crepidotus variabilis (Pers.) P. Kumm. 1871
Łysostopek pozrastany, Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. 1997
Bedłka śnieżysta*, x
Bedłka zlewająca się*, x
Pieniążek pozrastany*, x
Pieniążek zlewający się*, x
Twardzioszek gromadny*, x
Twardzioszek nieprzyjemny*, x
Pochwiak okazały, Volvariella gloiocephala (DC.) Boekhout & Enderle 1986
Bedłka wytworna*, x
Bedłka okazała*, x
Szpileczka czerniejąca, Spinellus fusiger (Link) Tiegh. 1875
Krowiak olszowy, Paxillus rubicundulus P.D. Orton 1969
Krowiak włóknisty*, x
Niszczyk ząbkowaty, Trichaptum fuscoviolaceum (Ehrenb.) Ryvarden 1972
Grabiak brunatnofiołkowy*, x
Kolczak szarofioletowy*, x
Palczak szarofiołkowy*, x
Strzępek połowofiołkowy*, x
Tęgoskór kurzawkowy, Scleroderma bovista Fr. 1829
Purchawka spłaszczona, Lycoperdon pratense Pers. 1797
Mufka źdźbłowa, Epichloë typhina (Pers.) Tul. & C. Tul. 1865
Pochewczak pałkowaty*, x
Buławinka czerwona, Claviceps purpurea (Fr.) Tul. 1883
Mądziak malinowy, Mutinus ravenelii (Berk. & M.A. Curtis) E. Fisch. 1888
Mądziak szkarłatny*, x
Grzybówka krwawiąca, Mycena sanguinolenta (Alb. & Schwein.) P. Kumm. 1871
Gołąbek jasnożółty, Russula claroflava Grove 1888
Grzybówka fioletowawa, Mycena pura (Pers.) P. Kumm. 1871
Bedłka liliowa*, x
Grzybówka czysta*, x
Drobnoporek popielaty, Postia tephroleuca (Fr.) Jülich 1982
Białak mleczny*, x
Białak popielaty*, x
Bedłka szpilkowa*, x
Szczetkostopek szpilkowy*, x
Próchnilec rozgałęziony, Xylaria hypoxylon (L.) Grev. 1824
Czasznica olbrzymia*, x
Kulica kurzawkowata*, x
Purchawka olbrzymia*, x
Goździeniec kieliszkowaty*, x
Goździeniec kubkowaty*, x
Świecznica rozgałęziona*, x
Świecznik rozgałęziony*, x
Prószyk brudzący, Bulgaria inquinans (Pers.) Fr. 1822
Grzyb*, x
Grzyb cynamonowobrunatny*, x
Grzyb zajęczy*, x
Huba rzeszotnik*, x
Mchownik zielony*, x
Podgrzybek***, x
Zajączek*, x
Zajęczy grzyb*, x
Zajęczy grzybek*, x
Zajęcze wargi*, x
Grzyb kasztanowaty*, x
Podgrzybek zajączek odm. grubosiatkowana*, x
Podgrzybek złotopory*, x
Borowik zajęczy (Podgrzybek zajączek), Boletus subtomentosus L. 1753
Borowik żeberkowaty (Podgrzybek żeberkowaty), Boletus ferrugineus Schaeff. 1762
Huba czarnoobrzeżona*, x
Huba obrzeżona*, x
Huba sosnowa*, x
Żagiew sosnowa*, x
Pępkowiec żółtawy*, x
Rickenella spinkowata*, x
Twardzioszek szyszkowy*, x
Tęgoskór cytrynowy, Scleroderma citrinum Pers. 1801
Bycze jaja**, x
Dzikie kartofle*, x
Fałszywa truchla*, x
Fałszywa trufla*, x
Trufla polska*, x
Kurzawka**, x
Purchawka kartoflana*, x
Tęgoskór cuchnący*, x
Tęgoskór żółtawy*, x
Tęgoskór brodawkowaty*, x
Trufla toruńska*, x
Babie uszy*, x
Babi uch*, x
Piestrzenica jadalna*, x
Babieusz*, x
Grzyb majowy*, x
Smardz*, x
Goździeniec lepki*, x
Płaskosz lepki*, x
Pięknoróg największy, Calocera viscosa (Pers.) Fr. 1821
Maślanka zygzakowatotrzonowa*, x
Maślanka obrzeżona*, x
Bedłka czerwonozłota*, x
Boczniak czerwonozłoty*, x
Brzegowłosek czerwonozłoty*, x
Gąska czerwonozłota*, x
Złotawka*, x
Bedłka wiązkowa*, x
Maślanka trująca*, x
Maślanka jadowita*, x
Maślanka wiązkowa*, x
Opieńka dzika*, x
Opieńka wiązkowa*, x
Opieńka żółta*, x
Opieńka fałszywa*, x
Opieńki olszowe żółte*, x
Opieńka pieska*, x
Opieńka trująca*, x
Psia betka*, x
Strzępka wiązkowa*, x
Muchar**, x
Muchoraj*, x
Muchomór bulwiasty*, x
Muchomor płowy*, x
Muchomór płowy*, x
Muchomor sromotnikowi odmiana cytrynowa*, x
Muchomor żółty*, x
Muchomór żółty*, x
Muchomór żółtawy*, x
Podsadka serwetka*, x
Pępek gęsi*, x
Grzyb sitarz*, x
Sitak*, x
Krowiak**, x
Rzeszotnik*, x
Sitek*, x
Sitarz*, x
Sitosz*, x
Sitnik*, x
Sitarek*, x
Sitka*, x
Sitacz*, x
Wolak*, x
Błotownik*, x
Gęsi pępek*, x
Grzyb pępek*, x
Grzyb ziarnisty*, x
Huba mochowik*, x
Mchowik*, x
Mchownik*, x
Pępuszek*, x
Przetacznik*, x
Sitnik**, x
Zajączak*, x
Grzyb maślak*, x
Huba maślak*, x
Koźlak**, x
Maślacz*, x
Maślach*, x
Maślarz*, x
Maślocha*, x
Maślórka*, x
Maśluch*, x
Pępek**, x
Sośniak*, x
Sośniaczek*, x
Sosnal*, x
Ślimak*, x
Żółtal*, x
Bedłka syrojeszka żółta*, x
Bedłka podkowiasta*, x
Bedłka biaława*, x
Gąska majowa*, x
Gąska majówka*, x
Gąska wiosenna*, x
Majówka*, x
Gęśnica wiosenna, Calocybe gambosa (Fr.) Donk 1962
Smardz pospolity, Morchella vulgaris (Pers.) Boud. 1897
Smarcel*, x
Smardz kręgielkowaty*, x
Smardz spiczasty*, x
Smardz stożkowy*, x
Smardz stożkowaty*, x
Smorz*, x
Smordz*, x
Smorcel*, x
Zmarszcz*, x
Kruchaweczka wąskoblaszkowa, Psathyrella spadiceogrisea (Schaeff.) Maire 1937
Bedłka szarobrunatna*, x
Kruchaweczka brunatnoszara*, x
Łączak szarobrunatny*, x
Pochwiak wielkopochwowy, Volvariella volvacea (Bull.) Singer 1951
Pochwiak czarnowłóknisty*, x
Pochwiak pochwiasty*, x
Grzybówka krwista, Mycena haematopus (Pers.) P. Kumm. 1871
Grzyb pstry*, x
Sinka*, x
Twardzioszek*, x
Borowik sitarz*, x
Grzyb wolak*, x
Borowik piękny*, x
Borowik piekący*, x
Borowik strojny*, x
Borowik żółty*, x
Czerwonka*, x
Grzyb modrzewiowy*, x
Grzyb okazały*, x
Grzyb strojny*, x
Maślak czerwony*, x
Maślak strojny*, x
Modrzewiak*, x
Modrzewiowy*, x
Żółtak*, x
Galaretnica pucharkowata, Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf 1971
Bedłka koniczna*, x
Wilgotnica stożkowata*, x
Wilgotnica wysmukła*, x
Wilgotnica zaostrzona*, x
Wilgotnica trwała*, x
Dzwonkówka kosmatotrzonowa, Entoloma hirtipes (Schumach.) M.M. Moser 1978
Łuszczak nastroszony*, x
Koźlarz bruzdkowany, Leccinum crocipodium (Letell.) Watling 1961
Borowik bruzdkowany*, x
Kozak czerniejący*, x
Kraśniak*, x
Koźlarz topolowy, Leccinum duriusculum (Schulzer ex Kalchbr.) Singer 1947
Grzybówka elastyczna, Mycena vitilis (Fr.) Quél. 1872
Drobnołuszczak czarnożyłkowy, Pluteus umbrosus (Pers.) P. Kumm. 1871
Łuskowiec cienisty*, x
Rumienia cienisty*, x
Dwójlistek towarzyski*, x
Kosmatek*, x
Łuskwiak złotawy, Pholiota aurivella (Batsch) Fr. 1871
Łuszczak złotawy*, x
Łuskwiak złotorunny*, x
Grzybówka bruzdowanotrzonowa, Mycena polygramma (Bull.) Gray 1821
Piestrzenica wrębiasta, Gyromitra ancilis (Pers.) Kreisel 1984
Grzybokarlik bruzdowany*, x
Grzybówka bruzdkowana*, x
Klejek czerwonawy, Chroogomphus rutilus var. rutilus (Schaeff.) O.K. Mill. 1964
Bedłka lepak*, x
Czop jemiołak*, x
Klejek lepki*, x
Klejówka mała*, x
Klejówka lepka*, x
Czyr ogniowy*, x
Huba nieprawdziwa twarda*, x
Huba ogniowa*, x
Huba twarda*, x
Huba wierzbowa*, x
Żagiew ogniowa*, x
Żagiew płomienna*, x
Huba sosnowa*, x
Lejkówka zielonawa, Clitocybe odora (Bull.) P. Kumm. 1871
Bedłka wonna*, x
Hanyżka*, x
Lejkorodek wonny*, x
Purchawka ołowiana*, x
Kurzawka ogoniasta*, x
Kurzawka otulona*, x
Poroblaszek żółtoczerwony, Phylloporus rhodoxanthus (Schwein.) Bres. 1900
Bełdka fałdowana*, x
Gąska siarkowa, Tricholoma sulphureum var. sulphureum (Bull.) P. Kumm. 1871
Bedłka siarkowa*, x
Czernidłak pospolity, Coprinus atramentarius (Bull.) Fr. 1838
Bedłka atramentowa**, x
Bedłka czernidło*, x
Bedłka psia*, x
Czernidlak**, x
Czernidłak odroślowy*, x
Mierzwiak**, x
Psia betka*, x
Gwiazdosz rudawy, Geastrum rufescens Pers. 1801
Promiennik brunatnawy*, x
Promieniak rudawy*, x
Pochwiak jedwabnikowy, Volvariella bombycina (Schaeff.) Singer 1951
Bedłka jedwabista*, x
Bedłka jedwabnikowa*, x
Galaretowiec kruszkowy*, x
Galaretowiec pospolity*, x
Kisielec pomarańczowy*, x
Móżdżak kruszkowy*, x
Trzęsak pomarańczowy*, x
Trzęsak złotożółty*, x
Trzęsidło pomarańczowe*, x
Trzęsak listkowaty, Tremella foliacea Pers. 1800
Kisielec frędzlowaty*, x
Móżdżak liściasty*, x
Trzęsidło kędzierzawe*, x
Trzęsidło strzępiaste*, x
Goździeńczyk popielaty, Clavulina cinerea f. cinerea (Bull.) J. Schröt. 1888
Goździeniec popielaty*, x
Łycznik białawy, Panellus mitis (Pers.) Singer 1936
Bedłka łagodna*, x
Boczniak łagodny*, x
Łycznik łagodny*, x
Koralówka czerwonowierzchołkowata, Ramaria botrytis (Pers.) Ricken 1918
Gałęziak groniasty*, x
Goździanka groniasta*, x
Goździeniec groniasty*, x
Goździec groniasty*, x
Kozia broda kalafiorowa*, x
Koralówka groniasta*, x
Płaskosz groniasty*, x
Opieńki olszowe gorzkie*, x
Ostrzępka ceglastawa*, x
Płomienica rozpostarta*, x
Łysiczka ceglasta, Hypholoma sublateritium (Schaeff.) Quél. 1873
Maślanka ceglasta*, x
Łuskogrzyb szyszkowaty*, x
Szyszkowiec szyszkowaty*, x
Późnoporka czerwieniejąca, Amylocystis lapponicus (Romell) Bondartsev & Singer 1944
Amylak lapoński*, x
Żagiew wielogłowa, Polyporus umbellatus (Pers.) Fr. 1821
Huba okółkowa*, x
Wielogłówka okółkowa*, x
Żagiew okółkowa*, x
Żagwica okółkowa*, x
Żagwiporek okółkowy*, x
Szyszkowiec łuskowaty, Strobilomyces strobilaceus (Scop.) Berk. 1860
Grzybogwiazd skórzasty, Mycenastrum corium (Guers.) Desv. 1842
Purchawka korkowa*, x
Kurek*, x
Kurka*, x
Kurka żółta*, x
Kurze nogi*, x
Lisiec*, x
Lisica*, x
Liszka*, x
Pieprznik gąska*, x
Pieprznik pospolity*, x
Pieprzyk jadalny*, x
Stągiewka jadalna*, x
Stroczek lisica*, x
Niszczyca płotowa, Gloeophyllum sepiarium (Wulfen) P. Karst. 1879
Bedłka płotowa*, x
Grzyb słupowy*, x
Siatkowiec płotowy*, x
Skórzak płotowy*, x
Dwupokrewniak obrzeżony, Biscogniauxia marginata (Fr.) Pouzar 1979
Pleśniak purpurowy*, x
Skórnik purpurowy*, x
Skórniak purpurowy*, x
Ziarnoskórnik purpurowy*, x
Goździeńczyk grzebieniasty, Clavulina coralloides (L.) J. Schröt. 1888
Goździanka koralowa*, x
Goździeniec grzebieniasty*, x
Goździeniec koralowy*, x
Kozia broda koralowa*, x
Płaskosz kolczysty*, x
Stroczek leśny, Serpula himantioides (Fr.) P. Karst. 1885
Stroczek fiołkowy*, x
Huba brzozowa*, x
Porek brzozowy*, x
Żagiew brzozowa*, x
Szaroporka podpalana, Bjerkandera adusta (Willd.) P. Karst. 1880
Bjerkandera podpalana*, x
Huba czarniawa*, x
Huba odymiona*, x
Huba podpalana*, x
Żagiew podpalana*, x
Łycznik ochrowy, Panellus stipticus (Bull.) P. Karst. 1879
Bedłka ściągająca*, x
Bocznotrzonowiec skupiony*, x
Łyczak ściągający*, x
Łycznik trzonkowy*, x
Szaroporka odymiona, Bjerkandera fumosa (Pers.) P. Karst. 1880
Bjerkandera odymiona*, x
Huba szorstko-szara*, x
Żagiew biała*, x
Żagiew czarniawa*, x
Żagiew odymiona*, x
Huba litewska*, x
Borowik ceglastopory, Boletus luridiformis var. luridiformis Rostk. 1844
Czerwononóżka*, x
Grzyb wilczy*, x
Pociec**, x
Kubek prążkowany, Cyathus striatus (Huds.) Hoffm. 1801 Cyathus striatus Willd.
Czarkówka porysowana*, x
Kubecznik porysowany*, x
Pucharek prążkowany*, x
Bedłka biała*, x
Bedłka słoniowokostna*, x
Ślimak biały*, x
Wodnica jasnożółta*, x
Wodnicha jasnożółta*, x
Oślaz jasnożółty*, x
Wodnicha złota*, x
Wrośniak anyżkowy, Trametes suaveolens (L.) Fr. 1838
Huba przyjemna*, x
Huba wierzbowa*, x
Huba wonna*, x
Wrośniak bezwonny*, x
Wrośniak pachnący*, x
Żagiew wonna*, x
Maślanka łagodna*, x
Ostrzępka podymiona*, x
Pierścieniak białoniebieski, Stropharia caerulea Kreisel 1980
Łysiczka niebieskawa*, x
Pierścieniak modry*, x
Łuskwiak śluzowaty, Pholiota lenta (Pers.) Singer 1951
Łuskwiak giętki*, x
Płomienica jasnogliniasta*, x
Łycznik późny, Panellus serotinus (Schrad.) Kühner 1950
Bedłka późna*, x
Boczniak późny*, x
Czernidłak gromadny, Coprinus disseminatus (Pers.) Gray 1821
Bedłka rozsiana*, x
Kołpaczek dziuplowy*, x
Kołpaczek rozsiany*, x
Czernidlak*, x
Bedłka atramentowa*, x
Smolarz*, x
Sadzak*, x
Mierzwiak*, x
Bagniak*, x
Piaskowiec**, x
Jędrek*, x
Miodownik*, x
Grzyb twardzioszek*, x
Borowik pstry*, x
Jakub*, x
Jakubek*, x
Łosiak*, x
Murzynek*, x
Twardak*, x
Ugacz*, x
Piasecznik*, x
Pępek*, x
Hubanek*, x
Wykwit zmienny*, x
Muchomor twardawy, Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat 2004
Bedłka silna*, x
Bedłka twardawa*, x
Wykwit różnobarwny, Fuligo septica (L.) F.H.Wigg., 1780
Dwuzarodniczka cytrynowa, Bisporella citrina (Batsch) Korf & S.E. Carp. 1974
Muchomor plamisty, Amanita pantherina Gonn. & Rabenh. 1887
Bedłka plamista*, x
Bedłka pstrokata*, x
Bedłka muchomor plamisty*, x
Muchar plamisty*, x
Muchomór cętkowany*, x
Muchomór panterowy*, x
Muchomor pstrokaty*, x
Podsadka panterowa*, x
Białak bladoniebieskawy, Tyromyces subcaesius A. David 1974
Drobnoporek modrobiały*, x
Miękusz szafranowy, Hapalopilus croceus (Pers.) Donk 1933
Lakownica żółtawa, Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. 1881
Huba lakierowana*, x
Lakownica lśniąca*, x
Lśniak połyskliwy*, x
Wrośniak lśniący*, x
Żagiew lśniąca*, x
Zasłonak ozdobny*, x
Bedłka czerwonawa*, x
Bedłka nakrapiana*, x
Muchar czerwonawy*, x
Muchomor czerwonawy*, x
Muchomor krostowaty*, x
Muchomor różowiejący*, x
Podsadka czerwieniejąca*, x
Suchogłówka korowa, Phleogena faginea (Fr.) Link 1833
Główka korowa*, x
Bedłka czerwona*, x
Bedłka muchomor*, x
Marymuch*, x
Muchar*, x
Muchotrutka*, x
Muchar czerwony*, x
Muchomor pospolity*, x
Muchomor zwyczajny*, x
Muszarka*, x
Muchołówka*, x
Muchomorka*, x
Muchomor zielonawy, Amanita phalloides (Vaill. ex Fr.) Link 1833
Muchomor bulwiasty*, x
Muchomor sromotnikowi*, x
Podsadka słupiakowata*, x
Bedłka cebulasta*, x
Bedłka słupikowata*, x
Muchomór bulwiasty*, x
Muchomór zielonkawy*, x
Podsadka słupiakowata*, x
Podsadka zielona*, x
Bedłka zimowa*, x
Feniczki*, x
Grzyb zimowy*, x
Kiepka*, x
Kółkorodek aksamitnotrzonowy*, x
Listopadówka*, x
Monetka*, x
Monetka aksamitna*, x
Opieńka*, x
Opieńka aksamitnotrzonowa*, x
Pieniak*, x
Pieńkówka*, x
Pniówka*, x
Podpieńka*, x
Podróżnik*, x
Pniak*, x
Pniakówka*, x
Pniakowy*, x
Pieniążek aksamitnotrzonowy*, x
Słonecznik*, x
Tańcówka*, x
Wierzbówka*, x
Zimówka aksamitna*, x
Zimówka aksamitnotrzonowa*, x
Zimówka czarnotrzonowa*, x
Zimowy grzyb*, x
Żagiew kasztanowata, Polyporus badius (Pers.) Schwein. 1832
Huba czarnotrzonowa*, x
Żagiew brunatna*, x
Żagiew czarnotrzonowa*, x
Wrośniak płowy, Trametes cervina (Schwein.) Bres. 1903
Podskórnik jeleni*, x
Huba trzoneczkowa*, x
Porokolczak ochrowy*, x
Horosz szupinowaty*, x
Huba łuskowata*, x
Huba wielka*, x
Wrośniak różnobarwny, Trametes versicolor (L.) Lloyd 1921
Huba różnokolorowa*, x
Hubczak różnobarwny*, x
Hubka różnobarwna*, x
Skórzak różnobarwny*, x
Żagiew różnobarwna*, x
Huba aksamitna*, x
Huba kosmata*, x
Huba szorstka*, x
Hubczak szorstki*, x
Hubka kosmata*, x
Żagiew szorstka*, x
Borowik modrzak*, x
Borowik polny*, x
Borowik siniak*, x
Gniewak*, x
Granatek*, x
Grzyb piaskowy*, x
Grzyb siniak*, x
Grzyb siny*, x
Hubka siniak*, x
Mchowik*, x
Mchowik siniak*, x
Modrak*, x
Modrzak*, x
Moruniak*, x
Piaskowiec*, x
Piaskowiec modry*, x
Podlaszek*, x
Podgrzybek*, x
Podgrzybek siny*, x
Siny grzybek*, x
Siniec*, x
Sinek*, x
Siniuch*, x
Śniak*, x
Zajączek siniejący*, x
Uchówka ośla, Otidea onotica (Pers.) Fuckel 1869
Fałszywa kurka*, x
Kurka jadowita*, x
Lejkówka pomarańczowa*, x
Pieprznik pomarańczowy*, x
Huba korkowa*, x
Huba czerwonawa*, x
Kolczak łyżkowaty*, x
Kolczak połówkowy*, x
Szyszkolubka kolczasta*, x
Bruzdniczek największy, Clitopilus prunulus (Scop.) Fr. 1871
Bedłka podsadka*, x
Majówka**, x
Podsadka*, x
Rumieniak podsadka*, x
Sadówka*, x
Sadówka podsadka*, x
Kozia broda kędzierzawa*, x
Kozia broda włoska*, x
Kwoka*, x
Orysz*, x
Płaskorz*, x
Płaskosz kędzierzawy*, x
Płaskosz skorokop*, x
Sorokop*, x
Sieduń*, x
Siedź*, x
Siedzuń borowy*, x
Szmaciak*, x
Szmaciak gałęzisty*, x
Strzępiak kędzierzawy*, x
Siedzuń sosnowy, Sparassis crispa (Wulfen) Fr. 1821
Drobnołuszczak żółtawy, Pluteus leoninus (Schaeff.) P. Kumm. 1871
Bedłka jaskrawa*, x
Łuskowiec żółty*, x
Łuskowiec jaskrawy*, x
Łuskowiec żółtawy*, x
Rumieniak ognisty*, x
Rumieniak jaskrawy*, x
Drobnoporek gorzki, Postia stiptica (Pers.) Jülich 1982
Białak gorzki*, x
Huba ściągająca*, x
Huba biała*, x
Żagiew żółtawa*, x
Jamczatka wielkopora, Datronia mollis (Sommerf.) Donk 1966
Jamczatka gmatwopora*, x
Jamczatka miękka*, x
Koralówka zwiędła, Ramaria flaccida (Fr.) Bourdot 1918
Gałęziak wysmukły*, x
Mleczaj rydz, Lactarius deliciosus (L.) Gray 1821
Bedłka rydz*, x
Mleczaj smaczny*, x
Rydzyk*, x
Ryżok*, x
Ryżyk*, x
Rydz prawdziwy*, x
Rydz smaczny*, x
Rydz pański*, x
Gwiazdosz potrójny, Geastrum triplex Jungh. 1840
Ozorek dębowy, Fistulina hepatica (Schaeff.) With. 1792
Cewiak wątrobowy*, x
Grzyb wątrobowy*, x
Ozorek pospolity*, x
Ozorek wątrobowy*, x
Smardz cuchnący*, x
Sromotnik*, x
Borowik złotopory (Podgrzybek złotopory), Boletus chrysenteron Bull. 1791
Podgrzybek złotawy*, x
Grzyb złotawy*, x
Borowik złotawy*, x
Grzyb czerwonotrzonowy*, x
Grzyb zajęczy**, x
Czerwona noga*, x
Sromotnik bezwstydny*, x
Sromotnik śmierdzący*, x
Sromotnik wstydliwy*, x
Panna-bedka*, x
Słupiak cuchnący*, x
Śmierdziel*, x
Węże jajo*, x
Huba siedź*, x
Huba gałęzista*, x
Żagiew gałęzista*, x
Żagiew krzaczasta*, x
Żagiew cykoriokształtna*, x
Wielogłówka listkowata*, x
Czaga*, x
Czarna huba*, x
Czyr brzozowy*, x
Błyskoporek ukośny*, x
Huba brzozowa*, x
Huba ukośna*, x
Huba skośnorurkowa*, x
Włóknouszek ukośny*, x
Żylak kosmaty*, x
Żylak ukośny*, x
Strocznik trzęsakowaty, Merulius tremellosus Schrad. 1794
Żylak trzęsakowaty*, x
Stroczek trzęsidłowaty*, x
Stroczek trzęśliwy*, x
Stroczek kisielcowaty*, x
Stroszek trzęsawkowy*, x
Zasłonak wonny, Cortinarius traganus (Fr.) Fr. 1838
Zasłonak brodaty*, x
Zasłonak cuchnący*, x
Zasłonak koźli*, x
Lejkówka buławotrzonowa, Clitocybe clavipes (Pers.) P. Kumm. 1871
Bedłka buławotrzonowa*, x
Bełdka buławiasta*, x
Lejkorodek grubotrzonowy*, x
Głąbik pałkonogi*, x
Lejkówka pałkonoga*, x
Purchawka szorstka*, x
Purchawka brodawkowata*, x
Prochówka kolczysta*, x
Purchawka chropawa*, x
Purchawka chropawa rozszerzona*, x
Purchawka perełkowata*, x
Kurzawka*, x
Prochówka**, x
Purchatka*, x
Przyczepka falista, Rhizina undulata Fr. 1822
Korzenica*, x
Olchówka pospolita*, x
Świnka pospolita*, x
Tłuszcz*, x
Tłustocha*, x
Bydlęca gęba*, x
Gwoździak podwinięty*, x
Krowia gęba*, x
Krowia warga*, x
Krówka*, x
Krowiak*, x
Pieczeń*, x
Podolszówka*, x
Olszówka*, x
Gorzki rydzek*, x
Mleczaj czerwonobrunatny*, x
Podrydzyk gorzki*, x
Ostry rydz*, x
Kisielec cielisty*, x
Trzęsidło mózgowate*, x
Muchomor narcyzowy, Amanita gemmata var. gemmata (Fr.) Gillet 1874
Borowik ponury, Boletus luridus var. luridus Schaeff. 1774
Dębiak*, x
Gniewos*, x
Gorzkul*, x
Grzyb diabelski*, x
Grzyb ponury*, x
Grzyb świniak*, x
Czarci*, x
Śniak**, x
Siniak**, x
Siniuch**, x
Świniak wilczy*, x
Krasik*, x
Poddębniak*, x
Pociec*, x
Pociech*, x
Podciep*, x
Pociak*, x
Podciecz*, x
Podsiecz*, x
Ponury*, x
Potecz*, x
Bedłka łuszczkowata*, x
Skórzak łuszczkowaty*, x
Łyczak łuszczkowaty*, x
Łuszczak łuskowaty*, x
Łyczak łuskowaty*, x
Huba żółta*, x
Żagiew Rostafińskiego*, x
Żagiew topolowa*, x
Grzyb siarkowy*, x
Huba siarkowa*, x
Żagwica siarkowa*, x
Płachcianka siarkowa*, x
Pieprznik siarkowy*, x
Ucho bzowe*, x
Uszak judaszowe-ucho*, x
Ucho judaszowe*, x
Wieruszka wiosenna*, x
Dzwonkówka tarczowata, Entoloma clypeatum (L.) P. Kumm. 1871
Wieruszka tarczowata*, x
Zgliszczak pospolity, Kretzschmaria deusta (Hoffm.) P.M.D. Martin 1970
Misecznica kustrzebkowata*, x
Twardziak tygrysi, Lentinus tigrinus (Bull.) Fr. 1825
Skórzak pstrokaty*, x
Łyczak pstrokaty*, x
Łuszczak pstrokaty*, x
Łyczak pstry*, x
Łyczak pstrokaty*, x
Łyczak tygrysowaty*, x
Boczniak pstrokaty*, x
Łyczak tygrysowy*, x
Stułka trwała*, x
Huba trwała*, x
Hubka trwała*, x
Kieldet*, x
Stułka*, x
Żagiew trwała*, x
Orzechówka mączysta, Encoelia furfuracea (Roth) P. Karst. 1870
Boczniak ostrygowaty, Pleurotus ostreatus (Jacq.) Quél. 1871
Bedłka ostrogowata*, x
Bocznotrzoniec ostrygokształtny*, x
Przyuszek ostrygowaty*, x
Łuskwiak dwubarwny, Pholiota spumosa (Fr.) Singer 1948
Płomienica gąbczasta*, x
Łuskwiak gąbczasty*, x
Twardziak muszlowy, Panus conchatus [= Lentinus conchatus] (Bull.) Fr. 1838
Bedłaka muszlowa*, x
Łyczak muszlowy*, x
Łyszczak muszlowy*, x
Bocznotrzonowiec muszlowy*, x
Kolczak obłączasty, Hydnum repandum L. 1753
Kolczak blaszkowaty*, x
Sarna zaroślowa*, x
Sarna*, x
Kolczak obłączysty*, x
Kolczakowiec obłączysty*, x
Skrzypiel*, x
Purchawka gruszkowata, Lycoperdon pyriforme Schaeff. 1774
Grzybówka alkaliczna, Mycena stipata Maas Geest. & Schwöbel 1987
Grzybówka potażowa*, x
Opieńka zmienna*, x
Łuszczak zmienny*, x
Bedłka zmienna*, x
Łuszczak*, x
Bedłka lejkowata*, x
Bedłka pępiastokielichowa*, x
Głąbik lejkowaty*, x
Lejek*, x
Lejkówka lejkowata*, x
Bedłka fioletowa*, x
Bedłka mączysta*, x
Bedłka fioletowa**, x
Serojeszkówka fioletowa*, x
Serojeszkówka fiołkowa*, x
Lejkówka fioletowa*, x
Uchówka skórzasta, Otidea alutacea (Pers.) Massee 1895
Bydlarka*, x
Płachetka*, x
Płachta*, x
Turek*, x
Rozeta pomarszczona*, x
Bedłka płachetka*, x
Czubatka*, x
Kołpak*, x
Leśna pieczarka*, x
Płachetka kołpakowa*, x
Łuskwiak płachetka*, x
Niemka*, x
Chochółka*, x
Płachcianka*, x
Podbołotuszka*, x
Szampion*, x
Kisielec trzoneczkowy*, x
Wypotek przecięty*, x
Huba podbrzeźniak*, x
Babka*, x
Czeszczewik*, x
Grzyb chropawy*, x
Kozak**, x
Koźlarek*, x
Podbrzeźniak*, x
Grzyb koźlarz*, x
Grzyb szorstkotrzonowy*, x
Kozak właściwy*, x
Borowik kozak*, x
Brzezak*, x
Brzeźniak*, x
Brzeźak*, x
Brzozak*, x
Brzozowik*, x
Czarny koźlarz*, x
Grzyb brzozowy*, x
Koźlak*, x
Koźlarz*, x
Kozaczek*, x
Kozar*, x
Koziar*, x
Koźlar*, x
Podgrzybek**, x
Stojaczek*, x
Stojak*, x
Żydek*, x
Kisielec brodawkowany*, x
Kisielec przypłaszczony*, x
Wypotek gruczołkowaty*, x
Wypotek gruczołkowy*, x
Kisielec kędzierzawy*, x
Wypotek karmelkowaty*, x
Kisielec karmelkowaty*, x
Kisielec karmelowaty*, x
Kozak czerwony**, x
Grzyb czerwony*, x
Borowik czerwony*, x
Czerwony koźlarz*, x
Czerwony łebiec*, x
Czerwony świniak*, x
Osak*, x
Osowiak*, x
Osiczak*, x
Osiniak*, x
Podosiniak*, x
Podosinnik*, x
Podosowik*, x
Dubiel*, x
Brzeziczek*, x
Czerwonogłówka*, x
Dźwikrąg*, x
Krawiec*, x
Kraśniak*, x
Trzepietak*, x
Panek*, x
Kozak*, x
Kozak czerwony*, x
Podgrzybek brunatny*, x
Grzyb płowy*, x
Grzyb kasztanowaty*, x
Zimowy*, x
Francuski*, x
Czarnulka*, x
Podgrzybnik*, x
Półgrzybek*, x
Zajączak**, x
Siniak*, x
Bedłka plamista*, x
Łysostopek pospolity, Gymnopus dryophilus (Bull.) Murrill 1916
Bedłka osinowa*, x
Opieńka osinowa*, x
Pieniążek dębowy*, x
Pieniążek pospolity*, x
Pieniążek plamisty*, x
Bedłka maślana*, x
Pieniążek maślany*, x
Huba żagiew*, x
Huba bukowa*, x
Huba prawdziwa*, x
Huba pospolita*, x
Żagiew pospolita*, x
Czyr hubkowy*, x
Borowik prawdziwy podgatunek siateczkowaty*, x
Borowik szlachetny odmiana usiatkowana*, x
Huba borowik*, x
Grzyb jadalny*, x
Borowy*, x
Grzyb prawdziwy*, x
Borowik*, x
Borowik prawdziwy*, x
Biały*, x
Dębowy*, x
Grabak*, x
Grzyb biały*, x
Grzyb sprawiedliwy*, x
Prawus*, x
Prawy*, x
Prawak*, x
Prawik*, x
Prawdzik*, x
Prawdziwek*, x
Prawdziwik*, x
Bedłka mleczajowa*, x
Goryczak*, x
Grzyb gorzki*, x
Podgrzybek gorzki*, x
Zajączek gorzki*, x
Borowik żółciowy*, x
Grzyb cierpki*, x
Grzyb żółciowy*, x
Gorzki zajęczak*, x
Gorzki podgrzybek*, x
Gorzkniak*, x
Gorzkówka*, x
Mięsogłów żółciowy*, x
Zajączek żółciowy*, x
Grzyb zajączek*, x
Gorzki zajączek*, x
Gołąbek jadalny*, x
Surojadka*, x
Serowiatka*, x
Serowiatka*, x
Syrojeżka*, x
Surowiatka*, x
Gołąbek grynszpanowy*, x
Gmatwek czerwony odmiana zwodnicza*, x
Gmatwek chropowaty*, x
Siatkowiec czerwony*, x
Siatkowiec drzewiasty*, x
Wrośniak czerwony*, x
Gmatkowiec drzewiasty*, x
Huba dębowa*, x
Gołąbek czarny*, x
Gąsówka podwinięta*, x
Lejkówka podwinięta*, x
Siatkowiec dębowy*, x
Gmatwak dębowy*, x
Drewniak wielokształtny, Hypoxylon multiforme var. multiforme (Fr.) Fr. 1849
Lakownica spłaszczona, Ganoderma applanatum (Pers.) Pat. 1887
Huba płaska*, x
Wroślak płaski*, x
Lakownica europejska, Ganoderma adspersum (Schulzer) Donk 1878
Lakownica południowa*, x
Drobnołuszczak jeleni, Pluteus cervinus P. Kumm. 1871
Bedłka jelenia*, x
Daszak jeleni*, x
Łuskowiec jeleni*, x
Rumieniak jeleni*, x
Bedłka zdradliwa*, x
Gąska zdradliwa*, x
Bedłka dymowa*, x
Bedłka mgława*, x
Bedłka mglista*, x
Gąsówka mglista*, x
Lejkówka mglista*, x
Głąbik mgławy*, x
Gąska wielka, Tricholoma colossus (Fr.) Quél. 1872
Gąska olbrzymia*, x
Gąska rosista*, x
Łysak plamistoblaszkowy, Gymnopilus penetrans (Fr.) Murrill 1912
Płomiennica korzeniasta*, x
Ogniówka przenikająca*, x
Łysak penetrujący*, x
Kolczak galaretowaty*, x
Kustrzebka pomarańczowa*, x
Galaretówka kolczasta*, x
Szczękacz galaretowaty*, x
Ciżmówka miękka, Crepidotus mollis (Schaeff.) Staude 1857
Bedłka miękka*, x
Skórzak miękki*, x
Skórzak nieckowaty*, x
Obutek miękki*, x
Bedłka brzozowa*, x
Siatkowiec brzozowy*, x
Siatkowiec wiotki*, x
Siatkowiec pstry*, x
Skórzak brzozowy*, x
Skórzak różnobarwny*, x
Bedłka drewna*, x
Boczniak korowaty*, x
Czyreń kropkowany*, x
Kustrzebka oliwkowobrunatna, Peziza badioconfusa Korf 1954
Gąska zielonka, Tricholoma equestre var. equestre (L.) P. Kumm. 1871
Bedłka zielonka*, x
Gąska żółta*, x
Bedłka wyniosła*, x
Bedłka wysoka*, x
Bedłka parasolowata*, x
Czubajka wyniosła*, x
Czubajka sowa*, x
Stroszka strzelista*, x
Stroszka cielista*, x
Czubajka czerwieniejąca, Macrolepiota rhacodes var. rhacodes (Vittad.) Singer 1951
Klejówka kleista*, x
Klejówka śluzowata*, x
Bedłka kołpak*, x
Czubajka*, x
Kołpaczek*, x
Kołpak*, x
Sowa*, x
Maczużnik bojowy, Cordyceps militaris (L.) Link 1833
Maczużnik motylowy*, x
Maczużnik zbrojny*, x
Purchawka macicowata*, x
Gąska fioletowa*, x
Bedłka fioletowa*, x
Gąsówka naga*, x
Bedłka naga*, x
Różanka naga*, x
Rycerzyk fioletowy*, x
Gąska psia*, x
Gąska dzika*, x
Członka naga*, x
Członka psia*, x
Słonka*, x
Purchawka fiolowata*, x
Czasza workowata*, x
Prochówka*, x
Czasza oczkowa*, x
Czasza oczkowata*, x
Buławka sitowata, Macrotyphula juncea (Alb. & Schwein.) Berthier 1974
Buławniczka nitkowata*, x
Buławka nitkowata*, x
Macnik nitkowaty*, x
Macnik sitowiowy*, x
Buławniczka sitowata*, x
Pomarańczowiec błyszczący, Pycnoporellus fulgens (Fr.) Donk 1971
Oranżowiec pomarańczowy*, x
Buławniczka rurkowata*, x
Goździeniec okazały*, x
Goździeniec rurkowaty*, x
Buławnik rurkowaty*, x
Gnojanka żółtawa, Bolbitius vitellinus (Pers.) Fr. 1838
Gnojanka chwiejna*, x
Gnojanka krucha*
, x
Boczniak płucny*, x
Boczniak rowkowanotrzonowy, Pleurotus cornucopiae (Paulet) Rolland 1910
Boczniak lejkowaty*, x
Boczniak rowkowany*, x
Trąbka kłaczkowata, Tubaria consperesa Pers.) Fayod 1889
Trąbka nakrapiana*,
Trąbka rozsiana*,
Łysiczka niebieskozielona, Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872
Boczniak dębowy*, x
Blaszkowiec brzozowy*, x
Blaszkowiec drobnozarodnikowy, Lenzites betulina (L.) Fr. 1838
Klejówka świerkowa, Gomphidius glutinosus (Schaeff.) Fr. 1838
Gołąbek białoczarny, Russula albonigra (Krombh.) Fr. 1874
Monetnica plamista, Rhodocollybia maculata var. maculata (Alb. & Schwein.) Singer 1939
Gołąbek czarniawy, Russula nigricans (Bull.) Fr. 1838
Borowik usiatkowany, Boletus reticulatus Schaeff. 1774
Wilgotnica czerniejąca, Hygrocybe conica var. conica (Schaeff.) P. Kumm. 1871
Koronówka rozgałęziona, Clavicorona pyxidata (Pers.) Donk 1947
Czernidłak ozdobny*, x
Czubajeczka grzebieniasta*, x
Miękusz rabarbarowy, Hapalopilus nidulans (Fr.) P. Karst. 1881
Grzybówka mleczajowa, Mycena galopus var. galopus (Pers.) Quél. 1871
Lejkówka szarawa, Clitocybe nebularis (Batsch) P. Kumm. 1871
Żagiew łuskowata, Polyporus squamosus (Huds.) Fr. 1821
Pochwiak jedwabisty*, x
Klejówka różowa, Gomphidius roseus (Fr.) Fr. 1838
Boczniak czapeczkowaty*, x
Kurzawka ołowiana, Bovista plumbea Pers. 1796
Czyreń osikowy, Phellinus tremulae (Bondartsev) Bondartsev & Borissov 1953
Lakówka pospolita, Laccaria laccata (Scop.) Cooke 1884
Czernidłak fałdowany, Coprinus plicatilis (Curtis) Fr. 1838
Maczużnik nasięźrzałowy, Cordyceps ophioglossoides (Ehrh.) Link 1833
Trzęsak strzępiasty*, x
Kisielnica karmelowata, Exidia saccharina Fr. 1822
Lejkówka żółtobrązowa, Clitocybe gibba (Pers.) P. Kumm. 1871
Tęgoskór brodawkowany, Scleroderma verrucosum (Bull.) Pers. 1801
Gąsówka rudawa, Lepista inversa (Scop.) Pat. 1887
Boczniak łyżkowaty, Pleurotus pulmonarius (Fr.) Quél. 1872
Koźlarz białawy, Leccinum holopus var. holopus (Rostk.) Watling 1960
Jeleniak sarni, Elaphomyces granulatu Fr. 1829
Nagoć goździeńcowata, Gymnosporangium clavariiforme (Jacq.) DC. 1805
Próchnilec maczugowaty, Xylaria polymorpha (Pers.) Grev. 1824
Buławka rurkowata, Macrotyphula fistulosa var. fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen 1972
Spinka pomarańczowa, Rickenella fibula (Bull.) Raithelh. 1973
Boczniak topolowy, Pleurotus calyptratus (Lindblad) Sacc. 1887
Boczniak osłonowy*, x
Ziemnica półkulista, Humaria hemisphaerica (F.H. Wigg.) Fuckel 1869
Czarka austriacka, Sarcoscypha austriaca (O. Beck ex Sacc.) Boud. 1907
Zasłonak osłonięty, Cortinarius armillatus (Alb. & Schwein.) Fr. 1838
Kisielnica trzoneczkowa, Exidia truncata Fr. 1822
Trąbka zimowa, Tubaria furfuracea (Pers.) Gillet 1876
Wilgotnica ostrostożkowa, Hygrocybe persistens var. persistens (Britzelm.) Singer 1940
Twardziak łuskowaty, Neolentinus lepideus (Fr.) Redhead & Ginns 1985
Chropiatka cuchnąca, Thelephora palmata (Scop.) Fr. 1821
Ziarnówka ochrowożółta, Cystoderma amianthinum (Scop.) Fayod 1889
Ziarnówka mieniąca*, x
Czyreń dębowy, Phellinus robustus (P. Karst.) Bourdot & Galzin 1928
Czyreń sosnowy, Phellinus pini (Brot.) Bondartsev & Singer 1941
Wrośniak sosnowy*, x
Piestrzyca kędzierzawa, Helvella crispa (Scop.) Fr. 1822
Dzwonkówka wiosenna, Entoloma vernum S. Lundell 1937
Żagwica listkowata, Grifola frondosa (Dicks.) Gray 1821
Łzawniczka kustrzebkowata, Ditiola peziziformis (Lév.) D.A. Reid 1974
Boczniak białożółty, Pleurotus dryinus (Pers.) P. Kumm. 1871
Uszak bzowy, Auricularia auricula-judae (Fr.) J. Schröt. 1888
Borowik ziarnisty*, x
Borowik maślak*, x
Tęgoskór pospolity*, x
Purchawka kartoflana*, x
Fałszywa trufla*,
Piaskowiec modrzak, Gyroporus cyanescens (Bull.) Quél. 1886
Maślak modrzak*,
Żylak pomarańczowy*, x
Blaszkowiec dębowy*, x
Gmatwica chropowata, Daedaleopsis confragosa (Bolton) J. Schröt. 1888
Gąska naga*, x
Maczugówka galaretowata*, x
Kustrzebka szkarłatna*, x
Kustrzebeczka szkarłatna*, x
Szyszkolubka kolczasta, Auriscalpium vulgare Gray 1821
Purchawka jeżowata, Lycopedon echinatum Pers.: Pers.
Gąska kroplistobrzegowa, Tricholoma pessundatum (Fr.) Quél. 1821
Korkoząb pozrastany, Phellodon confluens (Pers.) Pouzar 1956
Purchawka oczkowata, Lycoperdon utriforme Bull. 1791
Gąsówka fioletowawa, Lepista nuda (Bull.) Cooke 1871
Koźlarz czerwony, Leccinum aurantiacum (Bull.) Gray 1821
Czernidłak kołpakowaty, Coprinus comatus (O.F. Müll.) Gray 1797
Pierścieniak grynszpanowy, Stropharia aeruginosa (Curtis) Quél. 1872
Dzieżka pomarańczowa, Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel 1870
Goryczak żółciowy, Tylopilus felleus (Bull.) P. Karst. 1881
Trzęsak pomarańczowożółty, Tremella mesenterica Retz. 1769
Hubiak pospolity, Fomes fomentarius (L.) J.J. Kickx 1867
Pniarek obrzeżony, Fomitopsis pinicola (Sw.) P. Karst. 1881
Rozszczepka pospolita, Schizophyllum commune Fr. 1815
Żółciak siarkowy, Laetiporus sulphureus (Bull.) Murrill 1920
Borowik brunatny [Podgrzybek brunatny], Boletus badius (Fr.) Fr. 1832
Podgrzybek zajączek*, x
Pieprznik jadalny, Cantharellus cibarius var. cibarius (Fr.) Quél. 1888
Muchomor czerwony, Amanita muscaria var. muscaria (L.) Hook. 1797
Koźlarz babka, Leccinum scabrum var. scabrum (Bull.) Gray 1821
Koźlarz pomarańczowożółty, Leccinum versipelle (Fr. & Hök) Snell 1944
Gołąbek białozielonawy, Russula aeruginea Fr. 1863
Czubajka kania, Macrolepiota procera var. procera (Scop.) Singer 1948
Opieńka miodowa, Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. 1871
Krowiak podwinięty, Paxillus involutus (Batsch) Fr. 1838
Borowik szlachetny, Boletus edulis Bull. 1782
Stułka piaskowa, Coltricia perennis (L.) Murrill 1903
Łuskogrzyb strzępiastotrzonowy*, x
Pięknoróg lepki*, x
Rycerzyk czerwonozłoty, Tricholomopsis rutilans (Schaeff.) Singer 1939
Muchomor czerwieniejący, Amanita rubescens var. rubescens (Pers.) Gray 1797
Galaretek kolczasty, Pseudohydnum gelatinosum (Scop.) P. Karst. 1868
Lisówka pomarańczowa, Hygrophoropsis aurantiaca (Wulfen) Maire 1921
Mleczaj wełnianka, Lactarius torminosus (Schaeff.) Gray 1821
Muchomor cytrynowy, Amanita citrina var. citrina (Schaeff.) Pers. 1797
Białoporek brzozowy, Piptoporus betulinus (Bull.) P. Karst. 1881
Wykwit piankowaty*, x
Maślak pstry, Suillus variegatus (Sw.) Kuntze 1898
Maślak zwyczajny, Suillus luteus (L.) Roussel 1796
Sromotnik smrodliwy, Phallus impudicus L. 1753
Maślak żółty, Suillus grevillei (Klotzsch) Singer 1951
Purchawica olbrzymia, Langermannia gigantea (Batsch) Rostk. 1839
Łysiczka łagodna, Hypholoma capnoides (Fr.) P. Kumm. 1871
Maślak ziarnisty, Suillus granulatus (L.) Snell 1944
Płachetka zwyczajna, Rozites caperatus (Pers.) P. Karst. 1879
Czubajeczka cuchnąca, Lepiota cristata (Bolton) P. Kumm. 1871
Purchawka chropowata, Lycoperdon perlatum Pers. 1796
Maślak sitarz, Suillus bovinus (Pers.) Kuntze 1898
Łysiczka trująca, Hypholoma fasciculare (Huds.) P. Kumm. 1871
Łysiczka zygzakowatotrzonowa, Hypholoma marginatum (Pers.) J. Schröt. 1889
Podgrzybek żeberkowaty*, x
Rulik nadrzewny, Lycogala epidendrum (J.C. Buxb. ex L.) Fr. 1829
Monetnica maślana forma typowa, Rhodocollybia butyracea f. butyracea (Bull.) Antonín & Noordel. 1997
Wodnicha późna, Hygrophorus hypothejus (Fr.) Fr. 1838
Lejkówka wonna*, x
Wodnicha biała, Hygrophorus eburneus var. eburneus (Bull.) Fr. 1838
Bedłki ceglaste*, x
Gołąbek wyborny, Russula vesca Fr. 1836
Twardzioszek szpilkowy, Marasmius androsaceus (L.) Fr. 1838
Mleczaj rudy, Lactarius rufus (Scop.) Fr. 1838
Lakówka ametystowa, Laccaria amethystina Cooke 1883
Płomiennica zimowa, Flammulina velutipes (Curtis) Singer 1951
Żylak promienisty, Phlebia radiata Fr. 1821
Gąsówka dwubarwna, Lepista personata (Fr.) Cooke 1871
Koźlarz sosnowy, Leccinum vulpinum Watling 1961
Purchawka workowata, Lycoperdon excipuliforme (Scop.) Pers. 1801
Gmatwek dębowy, Daedalea quercina (L.) Pers. 1821
Galaretnica mięsista, Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson 1967
Ząbkowiec ochrowy, Steccherinum ochraceum (Pers.) Gray 1821
Łuskwiak nastroszony, Pholiota squarrosa (Weigel) P. Kumm. 1871
Żagiew zimowa, Polyporus brumalis (Pers.) Fr. 1821
Wieruszka krucha*, x
Trzęsak mózgowaty, Tremella encephala Willd. 1801
Kisielnica kędzierzawa, Exidia glandulosa (Bull.) Fr. 1822
Gruzełek cynobrowy, Nectria cinnabarina (Tode) Fr. 1849
Błyskoporek podkorowy, Inonotus obliquus (Pers.) Pilát 1942
Wrośniak szorstki, Trametes hirsuta (Wulfen) Pilát 1939
Piestrzenica olbrzymia, Gyromitra gigas (Krombh.) Cooke 1878
Czarka szkarłatna, Sarcoscypha coccinea (Jacq.) Sacc. 1889
Twardnica bulwiasta, Dumontinia tuberosa (Bull.) L.M. Kohn 1979
Chrząstkoskórnik purpurowy, Chondrostereum purpureum (Pers.) Pouzar 1959
Krążkownica wrębiasta*, x
Czernidłak błyszczący, Coprinus micaceus (Bull.) Fr. 1838
Szyszkówka gorzkawa, Strobilurus tenacellus (Pers.) Singer 1962
Piestrzenica kasztanowata, Gyromitra esculenta (Pers.) Fr. 1849
Smardzówka czeska, Ptychoverpa bohemica (Krombh.) Boud. 1907
Kielonka błyszcząca, Caloscypha fulgens (Pers.) Boud. 1885
Czyreń rozpostarty, Phellinus punctatus (Fr.) Pilát 1942
Czyreń ogniowy, Phellinus igniarius (L.) Quél. 1886
Łuskwiak zmienny, Kuehneromyces mutabilis (Schaeff.) Singer & A.H. Sm. 1946
Majówka wiosenna*, x

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl