Zezwolenia wędkarskie

Wybierz typy zezwoleń wędkarskich - etap 1

Wymój,|pełny opis jeziora
Gospodarstwo Rybackie Lokfish Krzysztof Kozłowski regulamin sprzedaży

Jezioro Wymój położone jest w zlewni rzeki Pasłęki, która zaczyna swój bieg na zabagnionych łąkach w pobliżu wsi Gryżliny, a wpływa do Zalewu Wiślanego koło osady rybackiej Stara Pasłęka. Rzeka wpływa do jeziora w części południowo - wschodniej, a wypływa z części północno - zachodniej i prowadzi wody do Jeziora Sarąg. W tym też miejscu zaczyna się rezerwat "Ostoja Bobrów na rzece Pasłęce" utworzony w 1970 roku. Jezioro położone jest około 20 km na południe od miasta Olsztyn.
Zbiornik usytuowany jest w odległości 3 km od miejscowości Stawiguda, przez którą przebiega trasa Olsztyn - Warszawa. Należy do grupy jezior Pojezierza Olsztyńskiego, które jest fragmentem Pojezierza Mazurskiego.
Z jeziorem graniczy wieś Wymój, która leży na jego północnym brzegu. Na wschodnim brzegu zlokalizowana jest sieć 31 domków letniskowych wkomponowanych w krajobraz leśny. W odległości 300 m od wpływu rzeki Pasłęki do Jeziora Wymój znajduje się Rybackie Gospodarstwo Stawowe należące do Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie, które jest zasilane wodami Pasłęki.

Wędkarstwo. Jezioro należy do obwodu rybackiego jeziora Wymój na rzece Pasłęka nr 5. Jest to typ sandaczowy. Dominująca ichtiofauna to: okoń, szczupak, sandacz, leszcz, lin, karaś pospolity, pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy. Gospodarka zarybieniowa polega na wprowadzaniu takich gatunków jak: szczupak, sandacz, sum. Odłowy rybackie polegają na wiosennym pozyskaniu tarlaków szczupaka i sandacza (po pozyskaniu ikry i mlecza ryby wypuszczane z powrotem do wody).
Jezioro Wymój jest intensywnie użytkowane rekreacyjnie. Rejestr połowów - pobierz
typy zezwoleń cena ilość
Jednodniowe - jedno jezioro 20,00
Trzydniowe - jedno jezioro 50,00
Dwutygodniowe - jedno jezioro 100,00
Całoroczne - jedno jezioro 200,00
Jednodniowe - wszystkie jeziora (bez Sarąg) 40,00
Trzydniowe - wszystkie jeziora (bez Sarąg) 80,00
Dwutygodniowe - wszystkie jeziora (bez Sarąg) 100,00
Całoroczne - wszystkie jeziora (bez Sarąg) 250,00
suma :

Bezpieczeństwo płatności gwarantowane przez Przelewy 24

Płatności Przelewy24.pl
Zobacz przykładowe zezwolenie
statystyki | realizacja : nesta.net.pl