Dodano: 0 0000
Długość ciała 45-50 cm, puszysty ogon 20-30 cm. Futro brązowe, na gardle i piersi ostro zarysowana, śnieżnobiała, najczęściej rozwidlająca się ku dołowi plama.
wygląd Długość ciała 45-50 cm, puszysty ogon 20-30 cm. Futro brązowe, na gardle i piersi ostro zarysowana, śnieżnobiała, najczęściej rozwidlająca się ku dołowi plama.
występowanie Nie zadrzewione , skaliste tereny, brzegi lasów, rzadkie lasy górskie, jako synantrop także we wsiach i w miastach.
tryb życia Aktywna przeważnie nocą. Nie wspina się tak dobrze jak kuna leśna, zwykle poluje na ziemi, zasiedla rozpadliny skalne, budynki, stodoły, ruiny.
pokarm Małe zwierzęta wszystkich rodzajów do wielkości królika czy kury, często myszy i szczury, ale także owoce i jagody.
rozmnażanie Okres godowy trwa od sierpnia do września, ciąża przedłużona przez spoczynek zarodka do 8-9 miesięcy; późną wiosną (najczęściej w kwietniu) 3-7 młodych. Młode opuszczają gniazdo w wieku około 10 tygodni i uczą się wspinać i skakać; w wieku trzech miesięcy są już tak samodzielne, że towarzyszą matce na polowaniach.
piśmiennictwo

Komentarze

Duzy Joe duzy.johnny@o2.pl
21 czerwca 2015

Zabezpiczeniem domu przez kunami zajmuję się trans-hand.pl napisz lub zadzwon do nich i rozwiążą problem jak u mnie.

john duzy.johnny@o2.pl
7 maja 2015

zadomowila sie u mnie kuna. mam zwykly domek nieopodal lasu. co zrobic? ma ktos kontakt do zaufanej osoby ktora zajmuje sie tym?

elzbieta eljan@poczta.onet.pl
28 sierpnia 2014

prosze o kontakt pana Antoni Przychodzień problem z kunami

anna
8 sierpnia 2014

Witam
Czy ktoś korzystał z usług Pana Antoniego Przychodzienia w celu usuwania kun z posesji.
Proszę również o kontakt Pana ,któremu udało się pozbyć kuny przy pomocy pastucha,gdyż wydaje mi się ,że to jest jedyny na nią sposób.Ania

zdesperowany czarny32121@o2.pl
12 lipca 2014

koszmar trwa już od jakiegoś czasu
możecie sobie wyobrazić jakie to uczucie
o 4 nad ranem usłyszeć tą skaczącą bandę cholernych gryzoni
na początku byłem przerażony ( rozważałem nawet halucynacje ) jednak wyeliminowałem tą opcję ponieważ problem się powtarza ile stresu i nerwów mnie to kosztuje to już ja sam wiem . pytanie co najlepiej zrobić z tymi które się dostają pod dach i notorycznie drapią po ścianach i się przemieszczają jak im się żywnie podoba jak dalej to będzie trwać to będę zmuszony wykorzystać metod bardziej drastycznych dlatego proszę o NAJSKUTECZNIEJSZE porady dziękuję

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl