Dodano: 4 listopada 2004
Po niemiecku nazywana jest Zaine (1928r.), Zayenfluss, Zaim (1595r.), Saynflis (1339r.), Says (1326r.).
ujście Lewobrzeżny dopływ rzeki Guber.
dodatkowe informacje Po niemiecku nazywana jest Zaine (1928r.), Zayenfluss, Zaim (1595r.), Saynflis (1339r.), Says (1326r.).
zlewnia 494,9 km2.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

lylson k.rutkowski75@gmail.com
15 lutego 2015

Zawsze z sentymentem wracam do czasów gdy razem z bratem chodziliśmy razem na ryby. Kiedyś z łatwościa było można złapać tam dużą płoć lub klenia. Ryby łapaliśmy na zwykłą wędkę wykonaną z leszczyny. Za spławik służyło pióro z bocianiego gniazda. ale to były czasy. Nie wiem jak teraz, ale 1985 roku można było spotkać ławice ryb płynących całą rzeką. Za moich czasów łapaliśmy tam płotki, jelce, okonie, klenie, szczupaki,kiełbie i oczywiście słonecznice, które były wszędzie. Nasz Tato w latach 70-tych łowit tam z łatwoscią piękne miętusy i świnki. to były piękne czasy, które już nigdy nie powrócą.

marcus marekr@ameritech.net
27 marca 2005

Wspaniałe miejsca do wędkowania. (oczywiście kiedyś) Jak sięgam pamięcią żyły tak klenie, świnki, płocie, okonie i oczywiście szczupaki... Obecnie duża populacja bobrów i co najważniejsze rzeka się oczyszcza a tym samym powraca ryba.

Kuba hobbi@interia.pl
19 września 2003

Jej stan czystości na 2001 rok przy ujściu to III klasa, ale obserwowana jest poprawa. Głównym problem są związki fosforu i azotu spływające z pól. Sajna ma jedno z największych stężeń tych związków w całej Polsce pd - wsch.

Pajak kulakandrzej@plusnet.pl
29 sierpnia 2003

Ta rzeczka to wspomnienie mojego dzieciństwa. W okolicach Korsz, w sumie nie ma innej wody do kąpieli, ganialiśmy rowerkiem. Czasem również bez wiedzy rodziców. Rzeczka niewielka, ale jak sięgam pamiącią, miejscami urokliwa.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl