Dodano: 30 września 2011
Zbiornik znajduje się 1,3 km na południe od Warchał, na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Natura 2000 Ostoja Napiwodzko-Ramuckana (PLH280052), na Obszarze Specjalnej Ochrony Ptaków Puszcza Napiwodzko-Ramuckana (PLB280007), na obszarze chronionego krajobrazu Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej, na wysokości 132,2 m n.p.m.
powierzchnia 4 ha (Choiński 1991). 4,9 ha (Protas 2007). 4,5 ha (Dynowski 2011).
głębokość Maks. - 5,5 m, śr. - 2,7 m (Protas 2007).
ośrodki Brak.
kąpieliska Brak.
wypożyczalnie Brak.
brzegi Najbliższa otoczenie to bory świeże i bory mieszane. Brzegi są pagórkowate, miejscami strome i łagodnie schodzą do wody. Wokół jeziora tworzy się pło torfowe.
miejscowość Warchały, Narty.
miejsca Narty - miejscowość letniskowa (2 km na północny-zachód).
podsumowanie
dodatkowe informacje Jezioro jest długie na 330 m i szerokie na 170 m.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

karlos laczoevo9@onet.eu
21 lipca 2012

Kajetan, masz racje, jest to użytek ekologiczny, i wędkowanie na nim nie jest zabronione, zabronione jest tylko pływanie na jednostkach i budowanie pomostów i kładek. Z wędkarskiego punktu widzenia nic chyba nie stoi na przeszkodzie próbować poławiać rybki :) Ja złowiłem małe szczupaczki i okonki, które trafiły z powrotem

kajetan kajetan_91@o2.pl
10 maja 2012

Dzięki za odpowiedź, ale wydaje mi się to cokolwiek dziwne. Być może jest to rezerwat, lecz na pewno jest to użytek ekologiczny. Przy jeziorku znajduje się tablica informacyjna, która m.in. zabrania używania sprzętu pływającego, więc łowienia z niego na pewno też. Lecz zakazu wędkowania z brzegu jako takiego, bynajmniej na tej tablicy nie ma. Poza tym na wikipedii ( wiem, że może nie jest to najbardziej wiarygodne źródło inf - ale w tym przypadku jedno z nielicznych) napisane jest, że zbiornik ze względu na rybołówstwo sklasyfikowany jest jako linowo - szczupakowy, więc na mój chłopski rozum, leśniczy nie powinien ścigać za połów ryb na tymże zbiorniku. Może ktoś wie nieco więcej na ten temat, oraz temat jeziorek leżacych w pobliżu Złotka, czyli Okonka i Grzybicznego? Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

karlos laczoevo9@onet.eu
6 maja 2012

Z tego co mi wiadomo, jest to rezerwat ścisły "Jezioro Złotko" i połów ryb, w w/w jeziorku jest zakazany. W zeszłym roku uświadomił nas lokalny leśniczy.

kajetan kajetan_91@o2.pl
4 maja 2012

Witam. Może się ktoś wypowiedzieć na temat ryb występujących w tym jeziorku? Pozdrawiam.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl