Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia Zmienna Powierzchnia ze względu na działalność zapory wodnej - maksymalna około 3200 ha
głębokość Podobnie jak w przypadku powierzchni - zmienna
klasa czystości III klasa
dno Podobnie jak w przypadku większości zalewów - w większości muliste
ośrodki Miejsca noclegowe w hotelu w Rybakach, oraz do wynajęcia okoliczne domki
brzegi Brzegi otaczają lasy, łąki, pola, działki rekreacyjne i zabudowania okolicznych wsi
miejscowość Babia Góra, Siemianówka, Bondary, Rybaki, Dwory, Cisówka
hobby Wędkarstwo (ukleja, karaś, płoć, wzdręga, leszcz, szczupak, sum, węgorz, okoń, jazgarz, karp, lin).
dodatkowe informacje Przez zbiornik przepływa rzeka Narew. Dopływ znajduje się w południowo wschodniej części, zaś odpływ, przez zaporę w zachodniej części zalewu przy wsi Bondary. Jego długość wynosi około 11 km, a szerokość 4,5 km. Istnieje kilka wysp, w tym trzy dość duże.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

tom driver_2002@wp.pl
21 kwietnia 2013

Właśnie wróciliśmy z Siemianówki. Po 2h jeżdżenia i szukania miejscówki zasiedliśmy przy dwóch pomostach i .....
Brak jakichkolwiek efektów: dwie płotki i jeden krąp po 3h łowienia. Szkoda czasu na to miejsce albo jeszcze za wcześnie. Może jak opadną emocje odwiedze to miejsce.

Andrzej apel@wp.pl
19 maja 2011

Po oczyszczeniu jeziora jest o 2 nieba lepiej.Teraz można nie tylko odpocząć/chyba że w pobliżu rozbiją swoje namioty pijani młodzieńcy z Białegostoku/.Brak jest tylko wyposarzonych pól namiotowych nie tylko w Siemianówce ale i w całej okolicy.Nikłe zainteresowanie władz gminy Narewka tym tematem. Przecież jest to możliwość zwiększenia budżetu Siemianówki , gminy i dodatkowych zarobków mieszkańców..Aż prosi się zeby w Siemianówce powstał mini port wypożyczający sprzęt wodny i bezpiecznych miejsc biwakowych.Przecież rozwój turystyki nie tylko młodzieżowej,może być i powinien być kołem napędowym rozwoju tych miejsc.

MK zasranemajty@wp.pl
3 lipca 2009

To jest tak, na początku było pięknie, później, sinice, kontrole przez pijanych policjantów, sieci rybackie w dzień w nocy, przedzielające 2 zalewy, odcinające zatoki, a pod zalewem?? Właśnie szkoda że osoby które tak chwalą ten zalew tego nie widziały..., zalane chlewy, szamba, śmieci, cmentarz.... sodoma i gomora, troszeczkę można było zobaczyć jak spuszczano kilka lat temu wodę, ale to namiastka tego co tam jest. Np. rozebrano dom, chlew, fundamenty pozostały z całą resztą, a jak była koparka w pobliżu to kopano dołek i syfy wrzucano do niego. Las ścinano i...i tyle, korzenie pod wodą sterczą do dziś (głównie zalew od strony Cisówki po spuszczeniu wody było można podziwiać). Największym kłusownikiem jest wg władz wędkarz, ale wystarczy pojechać do rybaków do Bondar... a tam 30 cm szczupaki, 20cm liny i wiele innych których nie powinno tam być. I coś z tym sie robi? Nie no bo policja i całe PZW z Białegostoku razem piją wódkę (zresztą raz też z nimi piłem i mogę nawet sypać po nazwiskach) A skąd wiem tyle o zalewie?? Mój dziadek tam mieszkał i uczestniczył w budowie a sam łowie w tamtych okolicach od 20 lat i żaden białostoczanin czy warszawiak nie powie mi jak tam test. Podsumowując trzeba być pijanym żeby sie tam wybrać na ryby których prawie niema i bardzo pijanym żeby stawić czoła pijanym policjantom którzy są na służbie, a po przeprowadzonym śledztwie już nie są, ale mandaty przez n ich wystawione są nadal ważne przed śmiesznym sądem grodzkim w Hajnówce i tu przy okazji pozdrawiam pana Jurka B.

kontra eva-m36@wp.pl
10 czerwca 2008

CZY TO PRAWDA ,ŻE POD WODĄ JEST CMENTARZ I CHLEWNIE??

viki jesse175@wp.pl
14 kwietnia 2008

ludzie to jest najpiekniejsze miejsce wszyscy sie nim zachwycaja,a te wasze jeziorka mazurskie moga sie przy nim zchowac niedlugo nad zalewem powstanie kompleks wypoczynkowy ziemia juz poszla wgore

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl