Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 89 ha
głębokość 26 m
ryby wzdręga, ukleja, płoć, okoń, lin, leszcz, krąp, karaś, szczupak
użytkownik rybacki Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o.
ośrodki Kwatery do wynajęcia u okolicznych gospodarzy
kąpieliska Na południu jeziora miejsce do biwakowania i kąpielisko
brzegi Stosunkowo strome, porośnięte drzewami liściastymi i trydnymi czasami do przebycia krzakami. Roślinność wynurzona słabo rozwinięta.
miejscowość Ublik
hobby Turystyka kajakowa, wędkarstwo (szczupak, okoń, sieja, węgorz).
dodatkowe informacje Jezioro nazywane jest przez miejscowych Zielonym, zapewne z przyczyny silnej eutrofizacji i zakwitów wody, które nadają wodzie zielonkawe zabarwienie. Krótkie Cieki łączą je z jez. Buwełno i Ublik Wielki. Jezioro długie na ponad 2,5 km i szerokie na około 0,5 km.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

bartek bartekkomuda@gmail.com
24 lutego 2013

Czy byl ktos w ostatnim roku tj 2011 na polu biwakowym nad zielonym? Jak tam jest? mnie tam nie bylo jakies 13 lat i chce powrocic w tamte strony...

aga aginia@o2.pl
29 sierpnia 2012

Ja od 4 lat jezdze w okolice. jednak zatrzymuje sie nad ublikiem duzym, w osrodku Politechniki Warszawskiej. moze nie jest tu super tanio ale wszystko jest bardzo cxyste fajne. od pola po przez sprzety wodne. miejsc na ognisko i sanitariaty. dlatego chetnie robie sobie wycieczki nad jezioro ublik zielony. tam jest cudnie. bajecznie. jestem milosniczka tego jeziora. w tym roku odwiedzilam 4 inne jeziora ale to jedt najpiekniejsze.

Grzesiek - Katowice machagreg@o2.pl
18 sierpnia 2009

Ceny podane poniżej przez Pawła to bzdury. Prawdziwe są znacznie niższe. Wychodki są sprawne, przesypane wapnem - nie wiem, czy Paweł nie pomylił jezior:) Nad Zielone przyjeżdżam od chyba 20 lat. Zawsze jest tam ta sama, niezapomniana atmosfera, zawsze spotyka się tych samych znajomych. Czasem ma się wrażenie takiej "rodzinności" wśród ludzi, którzy są tam co roku. Ceny? Cóż... wynajmujący pola biwakowe z tego się utrzymują i to chyba normalne i zdrowe, że chcą zarobić. Nikt z nas nie pracuje i nie prowadzi działalności za friko. Budujące jest to, że cała "stara" ekipa i tak pojawia się nad jeziorem rok w rok. A co do dogadania się z włascicielami - wystarczy odrobina dobrej woli, przestrzeganie zasad dobrego wychowania i gwarantuję, można się z nimi doskonale porozumieć. Pozdrawiam wszystkich stałych bywalców:) Za rok znowu, nie? :-)

arek arq1234@interia.pl
6 lipca 2009

Wrócilismy kilka dni temu z nad Zielonego i powiem szczerze okolica przepiękna same jezioro tez (bylem tam pierwszy raz) wszystko ok poza panią która inkasuje opłaty jest po prostu WREDNĄ JĘDZĄ jej mąż całkiem w porządku facet na poziomie ale ona jest niewychowana w najmniejszym stopniu uczciwym ludziom zarzuca kradzież i wyzywa od oszustów .Polecam okolice ale unikajcie właścicielki biwaku chyba ze chcecie mieć zepsuty urlop

Pozdrawiam Paweł pawelturemka@o2.pl
17 czerwca 2009

TO JEST JAKIEŚ NIE POROZUMIENIE!!!! CO TEN BABSZTYL ROBI NAD TYM JEZIORKIEM?! ZA KAZDYM RAZEM JAK PRZYCHODZI MNIE SKASOWAĆ TAK MI CIŚNIENIE PODNOSI ZE MAM OCHOTĘ JĄ UTOPIĆ!!!!
15zł przyczepka k., 9zł namiot,9zl od osoby,9 za samochód, za łódkę tez trzeba zapłacić SZOK!!!! Ciekawe za co??? a ciekawe jak wezmę ponton co mi powie???? jeździłem tam co roku od jakiś 20 lat, a mam nie co więcej. kiedyś pan Wiesiek opiekował się tym biwakiem, było czysto, było naprawdę super, byłem w stanie zapłacić nawet 20zł za osobę.
Zawsze było jak to się mówi na dziko ale pomost jakiś był, kajaki, rowerek wodny, wychodek przy każdym polu, nawet na desce jak chciałeś to mogłeś popływać:) a teraz??? wychodek ????? zapomnij!!!!!! jedyne co możesz to przy ognisku domek postawić!!! ostatnio nawet na jednym bym orła wywiną, serio. Sam nie wiem czy się z tego śmiać, czy płakać. Wychodek jest jeden w dodatku połamany, gdzie osy dupsko Ci odgryzają!! rozbiliśmy sie w trawie do kolan, obok wysypiska śmieci, tak było na całym polu, mam zdjęcia chciałbym wam je pokazać......,,,,,

Mam nadzieję, że Administracja Lasów Państwowych w Giżycku też zobaczy te wysypisko śmieci!!!!!!!!

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl