Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 5 ha
głębokość śr. - 1 m
klasa czystości Mezotroficzne - przyczyną są między innymi spływy z okolicznych pól i ścieki z Rybna, które obecnie jest skanalizowane.
brzegi Roślinność szuwarowa bardzo dobrze rozwinięta
miejscowość Rybno
hobby Wędkarstwo (typ karasiowy - karaś, lin, słonecznica).
dodatkowe informacje Jezioro znajduje się na terenie Welskiego Parku Krajobrazowego. Stosunkowo niewielka Głębokość powoduje, że woda szybko się nagrzewa i jest słabo natleniona. Zimą częste przyduchy. Jeziorko znajduje się w samym centrum Rybna.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

barnej barnejcieszyn@adres.pl
29 lipca 2008

czesc marcin, przypadkowo 2 lata temu trafilem przejazdem nad Rybno i do Maciejowej Chaty. Na plazy obok ok.17:00 mlody wedkarz wyciagnol wegorza 70-80 cm (przypadek ?) czy jest ich tam więcej ? a jak z linem i innymi rybami co powiesz skoro wedkujesz tam juz od 12 lat jakie szanse i na co sa teraz, ponoc gdzies z tylu patrzac od drogi jest stare Rybno zarosniete liliami gdzie siedzi wiecej lina czy to prawda ? Gdzie lub na jakie konto moge wplacic licencje na 1 tydzien, jakie sa te oplaty ?, posiadam biala karte, moze bede w okolicy za 2 - 3 tygodnie i chetnie bym tam polapal podaj wiecej konkretow, z gory dziekuje
Barnej z Cieszyna

marcin kasprom@interia.pl
21 lipca 2008

Zgadza się, kłusownicy, prąd i żaki to co można spotkać na tym ładnym jeziorku. Łapię tu ok jakichś 12 lat i stwierdzam że jest coraz gorzej. Przez ten cały okres nie spotkałem się nigdy z kontrolą.

ziomal kurwacka@wp.pl.
27 marca 2008

kłusownictwo,prąd niszczy wszystko co zostało w tym ładnym dla oka jeziorku.pzw pobiera składki ale o zarybianiu i ukruceniu kłusownictwa w tym rejonie zapomina

Małgorzata m.kajka@polish-airports.com
9 września 2005

Czy planuje się jego oczyszczenie i zagospodarowanie, przecież to może przyciągnąć turystów, a jednocześnie ścieżka wokół jeziora mogła by uatrakcyjnić samo miasteczko.
Bardzo proszę o informacje i serdecznie pozdrawiam, Małgorzata Kajka

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl