Dodano: 14 marca 2006
Zbiornik znajduje się na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, na wysokości 179 m n.p.m.
powierzchnia 12,5 ha (1991r.).
dostępność Trudno dostępne. Dojechać można drogą polną w pobliże jeziora. Dostęp do wody ogranicza pas trzciny.
ośrodki Brak.
kąpieliska Brak.
wypożyczalnie Brak.
brzegi Miejscami szeroki pas trzcin. Otoczony zaroślami wierzbowymi, olchowymi i brzozowymi. Wschodni brzeg porośnięty sosnowym lasem.
miejscowość Udziejek, Gulbieniszki, Sidorówka, Jeleniewo.
miejsca Cisowa Góra.
podsumowanie
dodatkowe informacje Zbiornik połączony jest na północym-wschodzie z jeziorem Udziejek, a południu z jeziorem Szurpiły i Jegłówek.
Z nazwą tego jeziora związana jest pewna legenda. Ponoć, Cisowa Góra wznosząca się na brzegu tego zbiornika usypana została właśnie z ziemi wydobywanej z tego jeziora - stąd jezioro Kopane a Cisowa Góra inaczej nazywana jest Górą Sypaną.
inne W październiku 2003 roku, weszła w życie uchwała rady powiatu w sprawie zakazu używania obiektów pływających i wyposażonych w silniki spalinowe. Zakaz nie dotyczy policji, WOPR, rybackich użytkowników wód w okresie połowów zgodnie z operatem rybackim, organów administracji dróg wodnych, lasów państwowych, jednostek ochrony przeciwpożarowej, państwowej i społecznej straży rybackiej, organów ochrony środowiska. Za naruszenie zakazu używania łodzi spalinowych na poniżej wymienionych jeziorach grozi kara grzywny.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

Krzysztof Karoń arkaro@arkaro.com.pl
18 kwietnia 2007

Jezioro jest dzierżawione przez osobę fizyczną (Krzysztof Karoń - gospodarstwo na północnym brzegu jeziora), zarybiane szczupakiem i sumem (od bieżącego roku również boleń i lin). Karty wędkarskie można kupować przez internet.

Dziad
28 lutego 2007

Kopane to jezioro typowo Szczupakowe, trudne dojscie z brzegu, zarośnięte trzcina i różnego gatunku wodnymi roślinami. Młodziencze lata spędziłem nad tym jeziorem. Szczupak był w każdej zatoczce, czasem aż do zanudzenia. Brało się sztuki powyżej 1kg czasem było to ogromna ilość tyle ile zdołało się unieść.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl