Dodano: 29 czerwca 2005
ryby wzdręga, płoć, okoń, lin, leszcz, krąp, karaś, szczupak
dno Piaszczyste. Miejscami porośnięte roślinnością zanurzoną. Na wschodnim brzegu jest baza nurkowa. Są tam zatopione ciekawostki takie jak: samochody Nysa i Polonez oraz łódka (Leszek Ołdakowski).
dorzecze Szkotawa.
użytkownik rybacki Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o.
dostępność Dostępność do jeziora dobra od strony miejscowości Kownatki.
brzegi Brzegi porośnięte pasem szuwaru o różnej szerokości. Najbliższe otoczenie to lasy, pola i łąki oraz zabudowania wsi Kownatki. W południowej i wschodniej części jeziora kilka niewielkich pomostów.
miejscowość Kownatki, Szkotowo, Rączki, Turówko, Januszkowo, Turowo, Michałki, Nidzica.
dodatkowe informacje W południowo-wschodniej części jeziora znajduje się niewielka wyspa Rybacki Ostrów (powierzchnia około 1 ha). Jest to przepływowy zbiornik. Na południowym-zachodzie znajduje się dopływ Szkotawy. Wypływ, do jeziora Głowacz i dalej Szkotowskiego Jeziora jest na południowym-wschodzie. W północnej części znajduje się połączenie, wąską cieśniną z jeziorem Kąty.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

Pani Inżynier ewciulka18@wp.pl
29 kwietnia 2012

hejka. Jeżdzę do Kownatek od 20 lat. Goroco polecam to miejsce na wypoczynek zarówno z przyjaciółmi , z rodziną jak i z dziecmi. Czysta woda , doskonały klimat w koło piękne lasy, to miejsce w którym można wypocząc i oderwać się od szarej rzeczyswistości. Chociaż molo jest troszkę zaniedbane , to i tak uważam, że kiedyś to miejsce stanie się kurortem wypoczynku. Sama zawsze tam wracam to miejsce szczególne. Polecam serdecznie

dorka dorka.p1@op.pl
23 lipca 2009

Prawdą jest,że jest tu coraz gorzej.Jezdziłam do Kownatek od najmłodszych lat,kiedyś było tu ciekawiej.Teraz wszystko się wali i psuje-a szkoda ! Nikt nic nie robi,gmina nie inwestuje już w to miejsce!ciekawe dlaczego.CO DO ŚMIECI-JAK MYSLICIE Z KAD ONE SIE BIORA? SAME PRZYBYWAJĄ? TO LUDZIE ZOSTAWIAJĄ WSZYSTKO I WSZĘDZIE ! I TO ICH NALEŻY UKARAĆ! A TĄ KARĄ JEST TOTALNY BRAK CZEGOKOLWIEK W KOWNATKACH! NAUCZCIE SIĘ CZYSTOŚCI !CIEKAWE JAK WY MACIE W DOMU! CZY INNI MUSZĄ PO WAS SPRZĄTAĆ? WSTYD! I DZIWIMY SIĘ POTEM ŻE CUDZOZIEMCY MÓWIĄ O NAS ŻLE,WSTYD MI ZA NASZYCH RODAKÓW! AŻ ŻAL PATRZEĆ -CHAMSTWO I ZERO KULTURY!

Ola Ola_buziaczek16@wp.pl
1 lipca 2008

bardzo czyste jeziorko :D ,
w ośrodku miła obsługa :)
POLECAM . !

2008-05-25 pekoł
25 maja 2008

czyste,piękne jezioro szkoda że gospodaż terenu pozbył się tego zaleśonego kawałka.Leży teraz bezczynnie ale widocznie ludzie nie umieją takich skarbów zagospodarować[ lub mają większą korzyść przy sprzedaży]

Adrian7 kolakowski12@wp.pl
9 maja 2008

bardzo fajne jezioro. polecam wszystkim to oraz jeszcze jedno niedaleka j. Szkotowski. pozdrawiam

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl