Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 950 ha.
głębokość 37,4 m.
klasa czystości pozaklasowe (1995).
ryby wzdręga, sandacz, płoć, okoń, lin, leszcz, krąp, szczupak
użytkownik rybacki Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o.
dostępność Przeważnie słaba.
brzegi Płaskie, przeważnie porośnięte trzciną. Linia brzegowa dobrze rozwinięta z licznymi, wrzynającymi się w ląd, zatokami.
miejscowość Kozin, Jagodne Wielkie, Szymonka, Prażmowo.
hobby Żeglarstwo (przez jezioro prowadzi szlak żeglugowy z Giżycka do Mikołajek).
dodatkowe informacje W części południowej dwie duże zatoki, noszące nazwy odrębnych jezior - jez. Szymoneckiego i jez. Górkło. Na jeziorze trzy niewielkie wyspy. Na północy jezioro krótkim przekopem (Kanał Kula) połączone jest z jez. Bocznym.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

czekolatka czekolatka0@op.pl
8 sierpnia 2009

Piekut Anatol chyba ,miałeś za krótką wędkę ;D bo ja złowiłam chyba z 20 ryb xD

Luciano adrian1704@o2.pl
2 stycznia 2009

Niewiem jak jest teraz ale kiedyś z kolegami bywaliśmy nad tym jeziorem. Organizowane były wyjazdy z zakładu pracy i zawsze jeździlismy z kolegami na te jezioro które było chyba jednym z najrybniejszych na mazurach. Praktycznie na tyle żywców ile się mialo łapało sie piekne szczupaki.

Żeglarz tolo1@wp.pl
7 czerwca 2008

Byłem tam 3 dni na żaglach w 2007 roku. Jest super. Nawet nie wypływałem poza Łagodno. POlecam. Małe, ale można popływać.

kil der@hotmail.com
9 stycznia 2007

jezioro dłuższy czas opierało się polskim barbarzyńcom jednak od kilku już lat jest systematycznie niszczone przez Polaków, np.: w odległości ok. 500 m za mostem nad kanałem kula tzw. jełopy polskie zagrodziły kompletnie jezioro z drutami i płotami wbitymi w jezioro i z napisami "przejścia nie ma" (sic!), porobiły prywatne pomosty i plaże przez wycięcie trzcin, drzew i nawiezienie piachu. niestety ludzie którzy z urzędu powinny egzekwować i likwidować postępowanie takich pajaców pobierają pensję a właściwie to chyba pensje - i to wszystko czym się zajmują łajzy

Sławek slawek@millennium.pl.eu.org
19 grudnia 2006

W południowo-zachodniej części jeziora Jagodne, zaraz za zatoką Szymonecką, znajduje się długa na ok. 2 km, rozciągniętą w kierunku południowo-wschodnim, malownicza zatoczka, znana także jako jezioro Górkło. Na jej końcu, w otoczeniu mazurskiej wsi, powstał bardzo ładny ośrodek żeglarski, który powinien zaspokoić wymagania nie tylko żeglarzy, ale również każdego turysty poszukującego urokliwego, spokojnego i bezpiecznego miejsca do wypoczynku.

Na całkowicie ogrodzonym, oświetlonym i całodobowo dozorowanym terenie mieści się cichy i przytulny port na około 50 jachtów, nowo-zbudowana, żeglarska tawerna z doskonałą kuchnią regionalną, stylowy czworak z czterema niezależnymi, całorocznymi domkami letniskowymi w zabudowie szeregowej, pole campingowe, plac do gry w piłkę, węzeł sanitarny z toaletami i prysznicami oraz parking strzeżony. Na ukończeniu jest także budynek główny stanicy żeglarskiej z pokojami gościnnymi. Warto tam się zatrzymać.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl