Dodano: 4 stycznia 2010
powierzchnia 841 ha
głębokość 51 m
klasa czystości II (1996)
ryby wzdręga, płoć, okoń, lin, leszcz, karaś, szczupak
dno Piaszczysto - muliste
użytkownik rybacki Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o w Mrągowie
dostępność Dość dobra
ośrodki Stanica Wodna PTTK we wsi Zgon.
kąpieliska Dzikie plaże
brzegi Lekko wzniesione, porośnięte lasami Puszczy Piskiej, tylko południowe i zachodnie bezleśne
miejscowość Krutyń, Zgon
hobby Turystyka kajakowa (jezioro leży na szlaku rzeki Krutyni), wędkarstwo (typ linowo - szczupakowy)
dodatkowe informacje W zachodniej zatoce znajduje się połączenie z jez. Uplik, a na północnym wschodzie jest ujście do jez. Krutyńskiego, odcięte zastawką, regulującą poziom wody.
Od północy i wschodu do jeziora przylegają lasy Puszczy Piskiej z rezerwatami "Zakręt" i "Królewska Sosna". Jezioro jest długie na ponad 8 km i ma wiele ciekawych, malowniczych wysp.
piśmiennictwo
lokalizacja

Komentarze

zakochany w mazurach jamerko@interia.pl
26 kwietnia 2012

wypisujacy sie tu niezadowolony turysta nie zdaje sobie sprawy ze nie da sie poznac nocnych imprezowiczów, chociaz sa to i tak sporadyczne przypadki różni ludzie przyjezdzaja po za tym przyjezdzam tu od wielu lat i najbardziej podoba mi sie to ze jest to miejsce z dala od ulicy i jest tu pieknie,Po za tym zysk z pola namiotowego podejrzewam minimalny zapewne dlatego kibelki to nie luksus:)polecam tym ktorzy lubia kontakt z przyroda a nie posiadowę z telewizorem w przyczepie:)

turystka turystka59@wp.pl
22 lipca 2011

Co do głośnej muzyki i śpiewów to nawet mieszkając po przeciwnej stronie jeziora słyszy się je, wiec nie zazdroszczę osobom które mieszkają tuż obok, ale poza tym okolice jeziora są idealnym miejscem na wyciszenie się i odetchnięcie od miejskiego zgiełku, jest to urokliwe miejsce, gdzie słychać śpiew ptaków i czuje się bliskość przyrody. Byliśmy (po drugiej stronie jeziora) w ubiegłym roku i wybieramy się jechać także teraz

Ewa enalej@wp.pl
22 czerwca 2011

Kochani Ławny Lasek jest to przepiekna mala osada znajdujaca sie w lesie nad przepieknym jeziorem Mokre.Od ponad 10 lat jezdze tam na pole Kampingowe i namiotowe gdzie mam tam swoje przyczepy kampingowe z cala swoja rodzina jest to miejsce znajdujace sie u Gospodarzy Władysławy i Wiesława Załedzkich atmoswera naprawde rodzinna wszyscy na wszystkich mozemy polegac jest tu cisza i spokój ktorego mi brakuje mieszkajac w miescie,do jeziora mam przyslowiowe rzut beretem jak ktos kocha łowic ryby to naprawde polecam.

gość:) liwka263@wp.pl
20 sierpnia 2010

no tablica nie pomaga nawet tym którzy ją tam postawili.... fakt w końcu przydało by się wymienic kibelki i zrobic te natryski(ale chyba się nie zapowiada), ale po za tym miejsce super, świetna atmosfera,można wypocząc

robert rklosklos@gmail.com
7 sierpnia 2010

przepiekna okolica..moje magiczne miejsce.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl