Dodano: 13 stycznia 2006
Długość 200 m.
Dodano: 10 czerwca 2004
Głównym atutem tego szlaku jest mnogość jezior, dzika przyroda, wiele ginących gatunków roślin i zwierząt. W okresie urlopowym dokuczyć może "tłok" na rzece - czasami przypmina autostradę. Mijają się wycieczki polskie i niemieckie, a dzikie kaczki jedzą chcleb z ręki. Jednak tydzień po lub przed wakacjami, gdy jest jeszcze mało ludzi możemy zetknąć się z ciszą i spokojem. Wtedy delektujemy się bez przeszkód dzikością rzeki.
Dodano: 10 czerwca 2004
Uprzedzam że ten trochę chaotyczny tekst jest tylko uzupełnieniem dostępnych wszędzie opisów szlaku Krutyni.
Ceny zawarte w opisie pochodzą z przełomu lipca i sierpnia 2001 roku.
Dodano: 10 czerwca 2004
Ogólna charakterystyka: długość - około 50 kilometrów. Początek spływu to południowa część jeziora Omulew, a koniec to Wielbark. Szlak nie jest trudny. Rezerwując sobie 3 dni przepłyniemy go, spokojnie wiosłując i podziwiając widoki.
Głównym atutem tego szlaku jest spokój i cisza. Pokonując go natkniemy się na dużo interesujących gatunków flory i fauny. Na trasie jest praktycznie jedno jezioro - Omulew.
Dodano: 10 czerwca 2004
Ogólna charakterystyka : długość: około 50 km, dwia cieki stanowią szlak kajakowy Sawicy i Saski. Na szlaku wiele jezior i rozlewisk. Większość trasy prowadzi wśród kompleksów leśnych.
Sawica i Saska to dwie piękne, malownicze rzeki, które stanowią nie lada atrakcję dla turystów i przyrodników. Podczas wyprawy spotkać można wiele dzikich ptaków, które wśród lasów i bagien mają doskonałe warunki do lęgów.
Dodano: 10 czerwca 2004
Utworzony w 1983 r., dzięki staraniom Rudolfa Klarowskiego, byłego konserwatora przyrody w Olsztynie. Rezerwat o pow. 273,12 ha chroni Jezioro Krutyńskie i górny odcinek rzeki Krutyni oraz przyległe lasy liściaste i mieszane. Wzdłuż rzeki prowadzi ścieżka, która umożliwia poznanie przyrody tego terenu. Rzeka Krutynia w rezerwacie Krutynia cieszy się uznaniem turystów i kajakarzy, którzy ten odcinek szlaku kajakowego Krutyni uznają za najatrakcyjniejszy.
  • Długość ścieżki - ok. 2,5 km
  • Czas przejścia - ok. 1,5 godz.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl