Dodano: 7 lutego 2008
Liście: Szerokość od 2 do 4 mm. Języczek liściowy jest krótki i tępo zakończony.
Łodyga: Źdźbło jest silnie łamane w kolankach. Dolna część płożąca a górna wzniesiona. Nie wytwarza zbitych darni. Kolor od zielonego do sinozielonego.
Kwiatostan: Wiecha kłosokształtna jest tępo zakończona, jasna. Kłoski są jednokwiatowe, a dwie plewy zrośnięte u podstawy, nie posiadają ości i są ostro zakończone. Posiadają dłuższe rzęsy po grzbietowej stronie. Plewka jest jedna, dolna, z długą odgiętą ością. Nie ma łuszczek. Słupek ma długą szyjkę i wydłużone znamiona. Pręciki są trzy o pylnikach jasnych. Po przekwitnieniu ciemnieją i są brązowobrunatne.
Okres kwitnienia: W okresie od maja do lipca.
Dodano: 28 stycznia 2008
Liście: Promieniście pierzaste, zanurzone, o długości do 2,5 cm, siedzące.
Łodyga: Długa, zakorzeniona w podłożu.
Kwiaty: Wyrastają na szypułkach, są obupłciowe. Mają pięć działek kielicha i pięć płatków korony. Płatki są białe i osiągają długość około 1 cm. Pręcików jest od 15 do 20, a słupkowie liczne. Słupki są krótsze od pręcików.
Okres kwitnienia: Od czerwca do sierpnia.
Owoc: Orzeszki o długości do 1,6 mm i szerokości do 1,2 mm, zebrane w owoc zbiorowy.
Dodano: 30 lipca 2007
Roślina zielna lub półkrzew o silnym i niemiłym zapachu. Liście: za wyjątkiem górnych złożone z 3 listków (2 bocznych, mniejszych i 1 szczytowego większego o dłuższym ogonku, w zarysie eliptycznych lub podłużnie eliptycznych, ząbkowanych brzegiem; u podstawy liści występują jajowate w zarysie i brzegiem ząbkowane przylistki. Łodygi: liczne, rozgałęzione, wzniesione lub podnoszące się, pokryte długimi włoskami i gruczołkami Kwiaty: różowe z ciemniejszymi żyłkami, rzadko białe, zebrane na szczytach pędów w gęste kwiatostany groniaste; pojedyncze kwiaty pięciokrotne, wyrastają po 2 w kątach liści, długości 1,5-2 cm; kielich zrosłodziałkowy, rurkowaty, z 5 zaostrzonymi i do 3 razy dłuższymi od rurki ząbkami, pokryty gruczołkami i kosmatymi włoskami; korona z dłuższym od skrzydełek żagielkiem oraz dziobkowato zaostrzoną łódeczką. Okres kwitnienia: od lipca do września. Owoc: w postaci 2-3 nasiennego, długiego do 1 cm, jajowatego, lekko spłaszczonego i pokrytego włoskami strąka.
Dodano: 30 lipca 2007
Dwupienny krzew z pełzającymi podziemnymi pędami. Liście: w zarysie okrągławe o podwiniętym brzegu, na krótkich ogonkach, do 3,5 cm długości, młode delikatnie owłosione, starsze łysiejące, sinozielone od spodu Pędy: omszone za młodu, starsze nagie, barwy brązowooliwkowej. Kwiaty: męskie i żeńskie zebrane oddzielnie w skąpokwiatowych kwiatostanach kotkowatych; kwiatostany żeńskie do 3 cm długości, męskie do 2,5 cm; przysadki barwy żółtawej lub jasnobrązowej, często czerwono nabiegłe w górze; kwiaty męskie z gruczołkiem miodnikowym; słupek z krótką szyjką i czerwonym znamieniem, nagi. Okres kwitnienia: od maja do lipca. Owoc: typu torebka, pękająca dwoma klapami, wypełniona nasionami zaopatrzonymi w białe włoski.
Dodano: 28 maja 2007
Roślina zimozielona. Liście: małe, całobrzegie lub drobno piłkowane, rownowąskolancetowate, spiczasto zakończone, bez włosków, z jednym nerwem po środku, skrętolegle ustawione na pędach, odstające poziomo od pędu. Łodyga: płożąca się po ziemi z podnoszącymi się pędami zarodnionośnymi, widlasto rozgałęziona . Kłosy zarodnionośne: wyrastają pojedynczo na szczytach pędów, składają się z liści zarodnionośnych, które są siedzące z błoniastymi brzegami, kształtu szerokojajowatego, zaostrzone na końcu, początkowo żółtawe, póżniej brunatne. Okres dojrzewania zarodników: od lipca do września, rozsiewane przez wiatr. Zarodniki bardzo liczne, żółte.
Dodano: 23 grudnia 2004
Pnący krzew zrzucający liście na zimę.

Liście złożone z 5 listków. Każdy o długości około 4 - 12 cm. Intensywnie zielone - jesienią przebarwiają się na intensywny krwisty kolor.

Wąsy czepne o długości do 12 cm, rozgałęzione i na końcach posiadają przylgi.

Kwiaty obupłciowe zebrane w rozgałęzione podbaldachy.

Owoc owalny, koloru granatowego o średnicy około 6 - 8 mm. Egzokarp jagody pokryty grubym nalotem woskowym.

Nasza oferta | zobacz pełną ofertę

dysponujemy:
  • inwentaryzacją krajoznawczą regionu
wykonujemy:
  • aktualizacje treści turystycznej map, przewodniki
  • oceny oddziaływań na środowisko (Natura 2000)
  • oceny stanu ekologicznego wód (Ramowa Dyrektywa Wodna UE)
  • prace podwodne, poszukiwawcze
prowadzimy:
  • nurkowania zapoznawcze, turystyczne, szkolenia specjalistyczne
statystyki | realizacja : nesta.net.pl